Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Multifunktionsskrivare och skrivare med tillhörande servicetjänster
Referenznummer der Bekanntmachung: KS22/63
II.1.2)CPV-Code Hauptteil30232100 Drucker und Plotter
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Ramavtalet omfattar inköp av skrivare och kopiatorer inklusive service, toner och andra förbrukningsvaror till Varbergs Kommuns samtliga enheter. Beställaren beräknar att inköpsvärdet under avtalstiden är 13 900 000 SEK. Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.