Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Afhentning, transport, og håndtering af farligt affald
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Afhentning, transport og håndtering af farligt affald med afhentning fra bl.a apoteker og genbrugspladser. Entreprenøren skal desuden stille med en sikkerhedsrådgiver til rådgivning, kursus og faglig sparring til vores pladsmænd.