II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
MEDICAMENTE PROGRAM HIV-SIDA SI BOLI RARE
Referenznummer der Bekanntmachung: 4342863-MED2022-PROGRAME
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33690000 Varia
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Achiziție Medicamente , 28 loturi, conform ANEXEI Caietului de sarcini și Lista Loturi din prezentul anunț.Operatorii economici pot solicita clarificari/informatii suplimentare, pana cel tarziu cu 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde la clarificarile / informatiile suplimentare solicitate de operatorii economici conform mentiunii anterioare, in termen de 11 zile anterior termenului de depunere a ofertelor.Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Autoritatea contactanta îsi rezervă dreptul de a redimensiona cantitatea contractată conf art .221, alin.1, lit.e/ si alin.2 Legea 98/2016.
In cazul in care achizitiile publice centralizate organizate de Ministerul Sanatatii vor fi definitivate in decursul valabilitatii acordului cadru incheiat pentru medicamentele ce fac obiectul prezentei proceduri, unitatea contractanta va rezilia contractul acord cadru /contract subsecvent,prin notificare scrisa fara nicio compensatie,urmand ca procedura de achizitie sa se deruleze in conformitate cu noile contracte incheiate de Ministerul Sanatatii.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 27
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33652300 Immunsuppressiva
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
MEDICAMENTE - conform caietului de sarcini
Cantitatea minima CS 84- cantitate maxima CS 756
Cantitatea minima AC 1008- cantitate maxima AC 12096
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
COMBINATII (DARUNAVIRUM+COBICISTATUM)COMPR. FILM.800mg/150mg
Los-Nr.: 25
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33651400 Antivirale Mittel zur systemischen Anwendung
medicamente conform caiet de sarcini
cantitate min CS: 60; cantitate max CS: 540
cantitate min AC: 720; cantitate max AC: 8640
ROMIPLOSTIMUM PULB. PT. SOL. INJ. 250MCG
Los-Nr.: 28
MEDICAMENTE- conform caietului de sarcini
Cantitatea minima CS 2- cantitate maxima CS 9
Cantitatea minima AC 24- cantitate maxima AC 144
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 26
Cantitatea minima CS 56- cantitate maxima CS 336
Cantitatea minima AC 672- cantitate maxima AC 5376
DARUNAVIRUM comp filmate 800mg
Los-Nr.: 24
cantitate min CS: 30; cantitate max CS: 360
cantitate min AC: 360; cantitate max AC: 5760
ritonavir cp filmate 100 mg
Los-Nr.: 7
MEDICAMENTE PROGRAM HIV-SIDA- conform caietului de sarcini
Cantitatea minima CS 1890- cantitate maxima CS 6300
Cantitatea minima AC 22680- cantitate maxima AC 100800.
lamivudinum cp filmate 150 mg
Los-Nr.: 5
Cantitatea minima CS 270- cantitate maxima CS 1800
Cantitatea minima AC 3240- cantitate maxima AC 28800
zidovudinum+lamivudinum-cp filmate150/300 mg
Los-Nr.: 6
Cantitatea minima CS 420- cantitate maxima CS 1620
Cantitatea minima AC 5040- cantitate maxima AC 25920
lopinavir/ritonavir cp filmate 200/50 mg
Los-Nr.: 3
Cantitatea minima CS 1080- cantitate maxima CS 3600
Cantitatea minima AC 12960- cantitate maxima AC 57600
darunavirum cp filmate 400 mg
Los-Nr.: 8
Cantitatea minima CS 240- cantitate maxima CS 900
Cantitatea minima AC 2880- cantitate maxima AC 14400.
zidovudinum sol orala 1%-10 MG/ML
Los-Nr.: 10
Cantitatea minima CS 1- cantitate maxima CS 15
Cantitatea minima AC 12- cantitate maxima AC 240
darunavirum cp filmate 600 mg
Los-Nr.: 9
Cantitatea minima CS 1500- cantitate maxima CS 4860
Cantitatea minima AC 18000- cantitate maxima AC 77760
lamivudinum sol orala 10mg/ml
Los-Nr.: 1
emtricitabinum+tenofovirum alafaenamida 200/25 mg
Los-Nr.: 22
Cantitatea minima CS 30- cantitate maxima CS 270
Cantitatea minima AC 360- cantitate maxima AC 4320
emtricitabinum+tenofovirum alafanamida 200/10 mg
Los-Nr.: 21
etravirinum comp filmate 200 mg
Los-Nr.: 11
Cantitatea minima CS 300- cantitate maxima CS 1440
Cantitatea minima AC 3600- cantitate maxima AC 23040
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 23
Cantitatea minima CS 60- cantitate maxima CS 360
Cantitatea minima AC 720- cantitate maxima AC 5760
tenofovirum disoproxil fumurate cp film 245 mg
Los-Nr.: 15
Medicamente Program HIV-SIDA- conform caietului de sarcini
Cantitatea minima CS 630- cantitate maxima CS 2790
Cantitatea minima AC 7560- cantitate maxima AC 44640.
abacavirum sulfat cp filmate 300 mg
Los-Nr.: 17
Cantitatea minima CS 660- cantitate maxima CS 2700
Cantitatea minima AC 7920- cantitate maxima AC 43200.
dolutegravir/abacavir/lamivudina -comprimate 50 mg/600 mg/ 300 mg
Los-Nr.: 20
Cantitatea minima CS 330- cantitate maxima CS 1800
Cantitatea minima AC 3960- cantitate maxima AC 28800.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 14
Cantitatea minima CS 480- cantitate maxima CS 1890
Cantitatea minima AC 5760- cantitate maxima AC 30240.
abacavirum 20 mg/ml-fl 240 ml
Los-Nr.: 16
Cantitatea minima CS 1- cantitate maxima CS 9
Cantitatea minima AC 12- cantitate maxima AC 144.
abacavir+lamivudina cp filmate 600/300 mg
Los-Nr.: 4
Cantitatea minima CS 960- cantitate maxima CS 3420
Cantitatea minima AC 11520- cantitate maxima AC 54720
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 18
Cantitatea minima CS 30- cantitate maxima CS 900
Cantitatea minima AC 360- cantitate maxima AC 14400.
efavirenzum cp filmate 600 mg
Los-Nr.: 13
Cantitatea minima CS 120- cantitate maxima CS 630
Cantitatea minima AC 1440- cantitate maxima AC 10080.
raltegravirum cp filmate 400 mg
Los-Nr.: 2
Cantitatea minima CS- 2580- cantitate maxima CS-8640
Cantitatea minima AC- 30960- cantitate maxima AC -138240
emtricitabina - tenofovir disoproxil 200 mg/245 mg
Los-Nr.: 19
Cantitatea minima CS 750- cantitate maxima CS 4500
Cantitatea minima AC 9000- cantitate maxima AC 72000.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 12
Cantitatea minima CS 300- cantitate maxima CS 1080.
Cantitatea minima AC 3600- cantitate maxima AC 17280.