Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 71253-2023
Rumänien-Oradea: Punktions- und Blutentnahmeausrüstung
2023/S 025-071253
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Sisteme de recoltare vidate, cu punere la dispozitie, cu titlu gratuit, a doua analizoare automate
Referenznummer der Bekanntmachung: 4208498/2022/144
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33141300 Punktions- und Blutentnahmeausrüstung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
- SISTEME DE RECOLTARE VIDATE, cu punere la dispoziţie, cu titlu gratuit, a doua analizoare automate pentru determinarea valorii de sedimentare a hematiilor si a factorului de anemie din sangele uman - conform specificatiilor din caietul de sarcini care face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 13 zile.
Data limita de transmitere a raspunsului la solicitarile de clarificari: cu 10 (zece) zile inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata in anuntul de participare.(Conform art.160 alin.2 si art.161 din Legea 98/2016 modificate prin OUG 107/2017).
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
SISTEME DE RECOLTARE VIDATE, cu punere la dispoziţie, cu titlu gratuit, a doua analizoare automate pentru determinarea valorii de sedimentare a hematiilor si a factorului de anemie din sangele uman, conform specificatiilor din caietul de sarcini care face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica.
Nr. crt. Denumire produs UM Cantitate minima acord-cadru estimata pe 24 luni Cantitate maxima acord-cadru estimata pe 24 luni
1 VACUTAINER BIOCHIMIE 6 ml, capac rosu Buc 27000 650000
2 VACUTAINER BIOCHIMIE 4 ml, capac rosu Buc 2000 50000
3 VACUTAINER BIOCHIMIE GEL SEPARATOR 5ML, capac galben Buc 80 2000
4 VACUTAINER BIOCHIMIE GEL SEPARATOR 3.5 ML, capac galben Buc 80 2000
5 VACUTAINER COAGULARE 2.7 ML, capac albastru Buc 13500 326000
6 VACUTAINER COAGULARE 1.8 ML, capac albastru Buc 800 20000
7 VACUTAINER HEMATOLOGIE K3 EDTA 3 ml, capac mov Buc 27000 650000
8 VACUTAINER HEMATOLOGIE K3 EDTA 2 ml, capac mov Buc 800 20000
9 VACUTAINER BIOCHIMIE LiHe 2 ML CU CAPAC VERDE Buc 80 2000
10 AC RECOLTARE 21G Buc 27000 650000
11 AC RECOLTARE 22G Buc 800 20000
12 AC RECOLTARE 21G CU MECANISM DE PROTECTIE SI CAMERA PREVIDATA Buc 15 400
13 HOLDER Buc 1250 30000
14 ADAPTOR LUER Buc 12500 300000
15 SET FLUTURAS RECOLTARE 21G Buc 800 20000
16 SET RECOLTARE FLUTURAS 23 G cu adaptor luer integrat Buc 80 2000
17 SET RECOLTARE FLUTURAS 23 G cu mechanism de protective cu declansare automata pe buton si adaptor integrat si holder integrat Buc 80 2000
18 SET RECOLTARE FLUTURAS 25G Buc 80 2000
19 LANTETA RECOLTARE DIN CALCAI 2,5mm Buc 80 2000
20 LANTETA RECOLTARE DIN CALCAI 1,75mm Buc 100 2400
21 LANTETA RECOLTARE DIN DEGET Buc 80 2000
22 MICROTAINER BIOCHIMIE Buc 30 800
23 MICROTAINER HEMATOLOGIE Buc 125 3000
24 ADAPTOR MICROTAINER Buc 100 2400
25 CARD MAGNETIC VSH Kit 1 10
26 CONTROL INTERN DE CALITATE (30 teste) Kit 1 30
27 MICROTAINER BIOCHIMIE LITIU HEPARINA Buc 15 400