Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Resultat av upphandlingsförfarandet
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: KEAB-2022/230
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal
II.1.4)Kort beskrivning:
Kraftringen Energi AB (556100-9852) bjuder in intresserade leverantörer till att inkomma med anbudsansökan avseende upphandling av HR-system.
Under upphandlingsförfarandet och under avtalstiden avses med ”beställare” Kraftringen. Potentiella leverantörer benämns "anbudssökande", ”anbudsgivare” och/eller ”leverantör”.
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal
48810000 Informationssystem
72260000 Programrelaterade tjänster
72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: