II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Päihdehuollon monipalvelukeskus
Referenznummer der Bekanntmachung: 12793-2020
II.1.2)CPV-Code Hauptteil71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Päihdehuollon monipalvelukeskuksen (n. 3700 hum²; n. 4650 kem²) uudisrakennushankkeen suunnittelukilpailutus sisältäen suunnittelualat:
- Arkkitehti- ja pääsuunnittelu
- Rakennesuunnittelu
- Sähkösuunnittelu
- LVI-suunnittelu
- Geo-suunnittelu
- Rakennusautomaatio
- Sprinklerisuunnittelu
- Akustiikkasuunnittelu
- Palotekninen suunnittelu
- Ympäristö- ja vastuullisuussertifioinnin asiantuntija
Ehdotussuunnittelu, yleissuunnittelu, toteutussuunnittelu ja/tai suunnittelualoittain tarjouspyynnöissä kuvatut suunnittelutehtävät.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Pää- ja arkkitehtisuunnittelu ja tietomallikoordinointi
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Tilaaja pyytää kattohintaista tarjoustanne monipalvelukeskuksen, uudisrakennus -hankkeen Pää-
suunnittelu- ja arkkitehtisuunnittelutehtävien, sekä tietomallikoordinaattorin tehtävien hoitamisesta
tämän tarjouspyynnön ja sen liitteenä olevien tarjouspyyntöasiakirjojen mukaan. Tarjouspyyntöasia-
kirjat ovat lueteltu tämän tarjouspyynnön liiteluettelossa.
Hankkeen laajuus, sisältö ja aikataulu sekä tarvittavat suunnittelutehtävät on esitetty suunnitteluoh-
jelmassa.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
Tilaaja pyytää kattohintaista tarjoustanne monipalvelukeskuksen, uudisrakennus -hankkeen raken-
nesuunnittelun hoitamisesta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteenä olevien tarjouspyyntöasiakirjojen
mukaan. Tarjouspyyntöasiakirjat ovat lueteltu tämän tarjouspyynnön liiteluettelossa.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
Tilaaja pyytää kattohintaista tarjoustanne monipalvelukeskuksen, uudisrakennus -hankkeen säh-
kösuunnittelun hoitamisesta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteenä olevien tarjouspyyntöasiakirjojen
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
Tilaaja pyytää kattohintaista tarjoustanne monipalvelukeskuksen, uudisrakennus -hankkeen LVI-
suunnittelun hoitamisesta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteenä olevien tarjouspyyntöasiakirjojen
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
Tilaaja pyytää kattohintaista tarjoustanne monipalvelukeskuksen, uudisrakennus -hankkeen pohja-
rakennesuunnittelun hoitamisesta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteenä olevien tarjouspyyntöasia-
kirjojen mukaan. Tarjouspyyntöasiakirjat ovat lueteltu tämän tarjouspyynnön liiteluettelossa.
Rakennusautomaatiosuunnittelu
Los-Nr.: 6
nusautomaatiosuunnittelun hoitamisesta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteenä olevien tarjouspyyn-
töasiakirjojen mukaan. Tarjouspyyntöasiakirjat ovat lueteltu tämän tarjouspyynnön liiteluettelossa.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7
Tilaaja pyytää kattohintaista tarjoustanne monipalvelukeskuksen, uudisrakennus -hankkeen sprink-
lerisuunnittelun hoitamisesta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteenä olevien tarjouspyyntöasiakirjojen mukaan. Tarjouspyyntöasiakirjat ovat lueteltu tämän tarjouspyynnön liiteluettelossa.
Hankkeen laajuus, sisältö ja aikataulu sekä tarvittavat suunnittelutehtävät on esitetty suunnitteluohjelmassa.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8
Tilaaja pyytää kattohintaista tarjoustanne monipalvelukeskuksen, uudisrakennus -hankkeen akus-
tiikkasuunnittelun hoitamisesta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteenä olevien tarjouspyyntöasiakirjo-
jen mukaan. Tarjouspyyntöasiakirjat ovat lueteltu tämän tarjouspyynnön liiteluettelossa.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 9
Tilaaja pyytää kattohintaista tarjoustanne monipalvelukeskuksen, uudisrakennus -hankkeen palo-
teknisensuunnittelun hoitamisesta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteenä olevien tarjouspyyntö-
asiakirjojen mukaan. Tarjouspyyntöasiakirjat ovat lueteltu tämän tarjouspyynnön liiteluettelossa.
Ympäristö- ja vastuullisuussertifioinnin asiantuntija
Los-Nr.: 10
Tilaaja pyytää kattohintaista tarjoustanne monipalvelukeskuksen, uudisrakennus -hankkeen ympä-
ristö- ja vastuullisuussertifioinnin asiantuntijatehtävän hoitamisesta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteenä olevien tarjouspyyntöasiakirjojen mukaan. Tarjouspyyntöasiakirjat ovat lueteltu tämän tarjous-
pyynnön liiteluettelossa.