Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Markskötselarbeten Rissne och Ursvik
Referenznummer der Bekanntmachung: FV 2023-000009
II.1.2)CPV-Code Hauptteil77314000 Grundstückspflege
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Denna upphandling omfattar kombinerad funktions- och utförandeentreprenad avseende markskötselarbeten i stadsdelarna Rissne och Ursvik i Sundbyberg enligt upphandlingsdokument och däri förtecknade handlingar.
Antal fastigheter 42, ungefärlig skötselyta 178 298 m2.
Med markskötselarbeten avses:
• Tillsyn/skötsel av utemiljö
• Avhjälpande underhåll av utemiljö
• Vinterväghållning med jourberedskap
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
90620000 Schneeräumung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: