II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Puitesopimus IT-laitteiden toimituksesta
Referenznummer der Bekanntmachung: D/7/02.08.00.00/2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil30200000 Computeranlagen und Zubehör
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena ovat Koulutuskuntayhtymä OSAOn sekä muiden mukana olevien yhteisöjen opetus- ja hallintokäytössä tarvitsemat työasemat, kannettavat tietokoneet ja näytöt sekä niiden toimitus Tilaajalle. Tavoitteena on muodostaa ko. IT-laitteiden ja niiden toimituksesta hankintalain (1397/2016) 42 §:n mukainen puitejärjestely, jossa on useita toimijoita ja joka kattaa laajasti Hankintayksikön ja Tilaajan IT-laitetarpeet sekä tarjoaa toimivan toimituspalvelukonseptin Hankintayksikön ja Tilaajan käyttöön.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 8 800 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Palvelut osaan ei valita toimittajaa. Palvelut osa yhdistetään kannettavat tietokoneet, pöytätietokoneet ja näytöt laiteryhmien toimitussopimuksiin.
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30213100 Tragbare Computer
30237000 Teile und Zubehör für Computer
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankinnan kohteena ovat Koulutuskuntayhtymä OSAOn sekä muiden mukana olevien yhteisöjen opetus- ja hallintokäytössä tarvitsemat kannettavat tietokoneet sekä niiden myyntipalvelut ja toimitus Tilaajalle.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30213300 Tischcomputer
30214000 Arbeitsplätze
Hankinnan kohteena ovat Koulutuskuntayhtymä OSAOn sekä muiden mukana olevien yhteisöjen opetus- ja hallintokäytössä tarvitsemat työasemat sekä niiden myyntipalvelut ja toimitus Tilaajalle.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30231310 Flachbildschirme
Hankinnan kohteena ovat Koulutuskuntayhtymä OSAOn sekä muiden mukana olevien yhteisöjen opetus- ja hallintokäytössä tarvitsemat näytöt sekä niiden myyntipalvelut ja toimitus Tilaajalle.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Hankinnan kohteena ovat työasemien, kannettavien tietokoneiden ja näytöjen toimitukseen ja käyttöönottoon liittyvät palvelut.