Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 71596-2023
Finnland-Tampere: Reparatur- und Wartungsdienste
2023/S 025-071596
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Satamien, matonpesupaikkojen ja vesiaiheiden kunnossapitourakka
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Pyydämme tarjoustanne urakasta, joka koskee liitteissä esitettyjen venesatamien, soutuvenerantojen, matonpesupaikkojen ja vesiaiheiden kunnossapitoa tarjouspyyntöasiakirjojen mukaisesti.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 4 000 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
98363000 Tauchdienstleistungen
45241100 Bau von Kais
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Urakan kohteena on liitteissä esitetyt Tampereen kaupungin omistuksessa olevat venesatamat, soutuvenerannat, matonpesupaikat, vesiaiheet, vesiturvallisuusvälineet sekä seuraavat yksilöidyt
kohteet (liitteet 8-9, joissa tarkat kohteet ovat määriteltyinä).
Urakkaan kuuluvat mm.:
-Laukontorin ja Mustalahden matkustajasatamat
-Arboretumin, Halkoniemen, Hiedanrannan, Härmälänsaaren, Koukkuniemen, Kämmenniemen,
Maisansalon, Naistenlahden, Rosendahlin, Uittotunnelin (Pyhäjärvi) ja Viikinsaaren laivalaiturit
-Ratinannokan pelastusvene, Eteläpuiston laivannostopaikka, Pispalan uittotunneli
Sopimuksen tilaajina ovat Tampereen Infra Oy sekä Tampereen kaupunki.