II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord cadru furnizare medicamente
Referenznummer der Bekanntmachung: 4557951/2020/200401
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33696800 Röntgenkontrastmittel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord cadru de furnizare medicamente. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare conform art.161 din Legea nr.98/2016 in a 13-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor; Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 16.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 29
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33661600 Psychoanaleptika
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Fluvoxaminum 100 mg -cp. Cantitatea minima estimata CS 84 cp, cantitatea maxima estimata CS 250 cp; cantitatea minima estimata AC 3360 cp, cantitatea maxima estimata AC 3700 cp; valoare minima estimata CS 72,24 lei, valoarea maxima estimata CS 215 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Combinatii sau echivalent Bio-Sun - cp
Los-Nr.: 7
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33612000 Mittel bei funktionellen gastrointestinalen Störungen
Combinatii sau echivalent Bio-Sun - cp. Cantitatea minima estimata CS 250 cp cantitatea maxima estimata CS 750 cp; cantitatea minima estimata AC 10000 cp, cantitatea maxima estimata AC 11000 cp; valoare minima estimata CS 330 lei, valoarea maxima estimata CS 990 lei.
Atorvastatinum 40 mg - cp
Los-Nr.: 45
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33690000 Varia
Atorvastatinum 40 mg - cp. Cantitatea minima estimata CS 1000 cp, cantitatea maxima estimata CS 3000 cp; cantitatea minima estimata AC 40000 cp, cantitatea maxima estimata AC 44000 cp; valoare minima estimata CS 820 lei, valoarea maxima estimata CS 2460 lei.
Iomeprolum 816,5 mg/ml-100 ml - flc
Los-Nr.: 56
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33696800 Röntgenkontrastmittel
Iomeprolum 816,5 mg/ml-100 ml - flc. Cantitatea minima estimata CS 34 flc, cantitatea maxima estimata CS 100 flc; cantitatea minima estimata AC 1360 flc, cantitatea maxima estimata AC 1500 flc; valoare minima estimata CS 5080,96 lei, valoarea maxima estimata CS 14944 lei.
Tenoxicamum 20 mg liof+solv.pt.sol.inj. flc+fi x 2 ml
Los-Nr.: 41
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33632100 Antiphlogistika und Antirheumatika
Tenoxicamum 20 mg liof+solv.pt.sol.inj. flc+fi x 2 ml. Cantitatea minima estimata CS 67 buc, cantitatea maxima estimata CS 200 buc; cantitatea minima estimata AC 2680 buc, cantitatea maxima estimata AC 3000 buc; valoare minima estimata CS 294,13 lei, valoarea maxima estimata CS 878 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 47
Rosuvastatinum 40 mg -cp. Cantitatea minima estimata CS 500 cp, cantitatea maxima estimata CS 1500 cp; cantitatea minima estimata AC 20000 cp, cantitatea maxima estimata AC 22000 cp; valoare minima estimata CS 1095 lei, valoarea maxima estimata CS 3285 lei.
Combinatii sau echivalent Septilin sirop flac 200 ml - flc
Los-Nr.: 44
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33674000 Husten- und Erkältungspräparate
Combinatii sau echivalent Septilin sirop flac 200 ml - flc. Cantitatea minima estimata CS 42 flc, cantitatea maxima estimata CS 125 flc; cantitatea minima estimata AC 1680 flc, cantitatea maxima estimata AC 1850 flc; valoare minima estimata CS 1428 lei, valoarea maxima estimata CS 4250 lei.
Iopamidolum 755,3 mg/ml-200 ml - flc
Los-Nr.: 53
Iopamidolum 755,3 mg/ml-200 ml - flc. Cantitatea minima estimata CS 34 flc, cantitatea maxima estimata CS 100 flc; cantitatea minima estimata AC 1360 flc, cantitatea maxima estimata AC 1500 flc; valoare minima estimata CS 6902,34 lei, valoarea maxima estimata CS 20301 lei.
Surfactat din plaman de porc 80 mg/ml flc 1,5 ml susp.intratraheala - flc
Los-Nr.: 43
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33670000 Arzneimittel für den Respirationstrakt
Surfactat din plaman de porc 80 mg/ml flc 1,5 ml susp.intratraheala - flc. Cantitatea minima estimata CS 2 flc, cantitatea maxima estimata CS 2 flc; cantitatea minima estimata AC 80 flc, cantitatea maxima estimata AC 88 flc; valoare minima estimata CS 1991,22 lei, valoarea maxima estimata CS 1991,22 lei.
Clorura de potasiu pulbere alba, cristalina, fara miros cu gust sarat, neplacut - gr
Los-Nr.: 59
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33697000 Medizinische Präparate, ohne zahnärztliches Verbrauchsmaterial
Clorura de potasiu pulbere alba, cristalina, fara miros cu gust sarat, neplacut - gr. Cantitatea minima estimata CS 167 gr, cantitatea maxima estimata CS 500 gr; cantitatea minima estimata AC 6680 gr, cantitatea maxima estimata AC 7350 gr; valoare minima estimata CS 1,67 lei, valoarea maxima estimata CS 5 lei.
Carbune activat sau echivalent Carbomix-flac 50 g granule
Los-Nr.: 60
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33697100 Einlaufpräparate
Carbune activat sau echivalent Carbomix-flac 50 g granule. Cantitatea minima estimata CS 40 flc, cantitatea maxima estimata CS 120 flc; cantitatea minima estimata AC 1600 flc, cantitatea maxima estimata AC 1700 flc; valoare minima estimata CS 2600 lei, valoarea maxima estimata CS 7800 lei.
Iomeprolum 612,4 mg/ml-100 ml - flc
Los-Nr.: 55
Iomeprolum 612,4 mg/ml-100 ml - flc. Cantitatea minima estimata CS 34 flc, cantitatea maxima estimata CS 100 flc; cantitatea minima estimata AC 1360 flc, cantitatea maxima estimata AC 1500 flc; valoare minima estimata CS 4244,56 lei, valoarea maxima estimata CS 12484 lei.
Los-Nr.: 58
Clorura de potasiu pulbere alba, cristalina, fara miros cu gust sarat, neplacut - gr. Cantitatea minima estimata CS 167 gr, cantitatea maxima estimata CS 500 gr; cantitatea minima estimata AC 6680 gr, cantitatea maxima estimata AC 7350 gr; valoare minima estimata CS 6,68 lei, valoarea maxima estimata CS 20 lei.
Nitroglicerinum sol.perf.1 mg/ml-10 ml - fiola
Los-Nr.: 13
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33622100 Herztherapiemittel
Nitroglicerinum sol.perf.1 mg/ml-10 ml - fiola. Cantitatea minima estimata CS 100 fiole, cantitatea maxima estimata CS 300 fiole; cantitatea minima estimata AC 4000 fiole, cantitatea maxima estimata AC 4400 fiole; valoare minima estimata CS 629 lei, valoarea maxima estimata CS 1887 lei.
Iomeprolum 612,4 mg/ml-50 ml - flc
Los-Nr.: 54
Iomeprolum 612,4 mg/ml-50 ml - flc. Cantitatea minima estimata CS 34 flc, cantitatea maxima estimata CS 100 flc; cantitatea minima estimata AC 1360 flc, cantitatea maxima estimata AC 1500 flc; valoare minima estimata CS 2202,86 lei, valoarea maxima estimata CS 6479 lei.
Lecarnidipinum 20 mg - cp
Los-Nr.: 19
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33622600 Beta-Adrenorezeptor-Antagonisten (Betablocker)
Lecarnidipinum 20 mg - cp. Cantitatea minima estimata CS 500 cp, cantitatea maxima estimata CS 1500 cp; cantitatea minima estimata AC 20000 cp, cantitatea maxima estimata AC 22000 cp; valoare minima estimata CS 420 lei, valoarea maxima estimata CS 1260 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 26
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33661500 Psycholeptika
Quetiapinum 50 mg - cp. Cantitatea minima estimata CS 167 flc, cantitatea maxima estimata CS 500 flc; cantitatea minima estimata AC 6680 flc, cantitatea maxima estimata AC 7350 flc; valoare minima estimata CS 60,12 lei, valoarea maxima estimata CS 180 lei.
Iopromidum 768,86 mg/ml-50 ml - flc
Los-Nr.: 49
Iopromidum 768,86 mg/ml-50 ml - flc. Cantitatea minima estimata CS 34 flc, cantitatea maxima estimata CS 100 flc; cantitatea minima estimata AC 1360 flc, cantitatea maxima estimata AC 1500 flc; valoare minima estimata CS 2456,84 lei, valoarea maxima estimata CS 7226 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 27
Quetiapinum 150 mg - cp. Cantitatea minima estimata CS 167 flc, cantitatea maxima estimata CS 500 flc; cantitatea minima estimata AC 6680 flc, cantitatea maxima estimata AC 7350 flc; valoare minima estimata CS 197,06 lei, valoarea maxima estimata CS 590 lei.
Iomeprolum 816,5 mg/ml-200 ml - flc
Los-Nr.: 57
Iomeprolum 816,5 mg/ml-200 ml - flc. Cantitatea minima estimata CS 34 flc, cantitatea maxima estimata CS 100 flc; cantitatea minima estimata AC 1360 flc, cantitatea maxima estimata AC 1500 flc; valoare minima estimata CS 9144,30 lei, valoarea maxima estimata CS 26895 lei.
Carbune activat sau echivalent Norit Junior - 25 g granule
Los-Nr.: 61
Carbune activat sau echivalent Norit Junior - 25 g granule. Cantitatea minima estimata CS 40 flc, cantitatea maxima estimata CS 120 flc; cantitatea minima estimata AC 1600 flc, cantitatea maxima estimata AC 1700 flc; valoare minima estimata CS 1480 lei, valoarea maxima estimata CS 4440 lei.
Pilocarpinum sol.oft.20 mg/ml flc 10 ml
Los-Nr.: 35
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33662100 Ophthalmika
Pilocarpinum sol.oft.20 mg/ml flc 10 ml. Cantitatea minima estimata CS 10 flc, cantitatea maxima estimata CS 30 flc; cantitatea minima estimata AC 400 flc, cantitatea maxima estimata AC 440 flc; valoare minima estimata CS 73,60 lei, valoarea maxima estimata CS 220,80 lei.
Lornoxicamum pulb+solv.pt.sol.inj.8 mg/2 ml - flc
Los-Nr.: 40
Lornoxicamum pulb+solv.pt.sol.inj.8 mg/2 ml - flc. Cantitatea minima estimata CS 50 cp, cantitatea maxima estimata CS 150 cp; cantitatea minima estimata AC 2000 cp, cantitatea maxima estimata AC 2200 cp; valoare minima estimata CS 379 lei, valoarea maxima estimata CS 1137 lei.
Otilonium bromide 40 mg - cp
Los-Nr.: 8
Otilonium bromide 40 mg - cp. Cantitatea minima estimata CS 1170 cp cantitatea maxima estimata CS 3500 cp; cantitatea minima estimata AC 46800 cp, cantitatea maxima estimata AC 51500 cp; valoare minima estimata CS 725,40 lei, valoarea maxima estimata CS 2170 lei.
Combinatii (Latanoprostum + Timololum) sol.oft.50 mcg/ml+5 mg/ml flc 2,5 ml
Los-Nr.: 32
Combinatii (Latanoprostum + Timololum) sol.oft.50 mcg/ml+5 mg/ml flc 2,5 ml. Cantitatea minima estimata CS 10 flc, cantitatea maxima estimata CS 30 flc; cantitatea minima estimata AC 400 flc, cantitatea maxima estimata AC 440 flc; valoare minima estimata CS 226 lei, valoarea maxima estimata CS 678 lei.
Vancomycinum pulb.pt.sol.perf/pulb.pt.conc.pt.sol.perf. 1000 mg - flc
Los-Nr.: 23
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33651100 Antibiotika zur systemischen Anwendung
Vancomycinum pulb.pt.sol.perf/pulb.pt.conc.pt.sol.perf. 1000 mg - flc. Cantitatea minima estimata CS 835 flc, cantitatea maxima estimata CS 2500 flc; cantitatea minima estimata AC 33400 flc, cantitatea maxima estimata AC 36750 flc; valoare minima estimata CS 20507,60 lei, valoarea maxima estimata CS 61400 lei.
Vancomycinum pulb.pt.sol.perf/pulb.pt.conc.pt.sol.perf. 500 mg - flc
Los-Nr.: 24
Vancomycinum pulb.pt.sol.perf/pulb.pt.conc.pt.sol.perf. 500 mg - flc. Cantitatea minima estimata CS 835 flc, cantitatea maxima estimata CS 2500 flc; cantitatea minima estimata AC 33400 flc, cantitatea maxima estimata AC 36750 flc; valoare minima estimata CS 14428,80 lei, valoarea maxima estimata CS 43200 lei.
Combinatii (Ferrosi sulfas+Acidum ascorbicum) - cp
Los-Nr.: 12
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33621300 Antianämika
Combinatii (Ferrosi sulfas+Acidum ascorbicum) - cp. Cantitatea minima estimata CS 665 cp, cantitatea maxima estimata CS 1995 cp; cantitatea minima estimata AC 26600 cp, cantitatea maxima estimata AC 29250 cp; valoare minima estimata CS 159,60 lei, valoarea maxima estimata CS 478,80 lei.
Allopurinolum 100 mg - cp
Los-Nr.: 39
Allopurinolum 100 mg - cp. Cantitatea minima estimata CS 50 cp, cantitatea maxima estimata CS 150 cp; cantitatea minima estimata AC 2000 cp, cantitatea maxima estimata AC 2200 cp; valoare minima estimata CS 6,50 lei, valoarea maxima estimata CS 19,50 lei.
Combinatii (Bimatoprostum + Timololum) sol.oft.300 mcg/ml+5 mg/ml flc 3 ml
Los-Nr.: 33
Combinatii (Bimatoprostum + Timololum) sol.oft.300 mcg/ml+5 mg/ml flc 3 ml. Cantitatea minima estimata CS 10 flc, cantitatea maxima estimata CS 30 flc; cantitatea minima estimata AC 400 flc, cantitatea maxima estimata AC 440 flc; valoare minima estimata CS 375,40 lei, valoarea maxima estimata CS 1126,20 lei.
Iopromidum 768,86 mg/ml-200 ml - flc
Los-Nr.: 50
Iopromidum 768,86 mg/ml-200 ml - flc. Cantitatea minima estimata CS 34 flc, cantitatea maxima estimata CS 100 flc; cantitatea minima estimata AC 1360 flc, cantitatea maxima estimata AC 1500 flc; valoare minima estimata CS 8903.92 lei, valoarea maxima estimata CS 26188 lei.
Barii sulfas 88,9 g/100 g pulb.pt.susp.orala 95 g - flc
Los-Nr.: 48
Barii sulfas 88,9 g/100 g pulb.pt.susp.orala 95 g - flc. Cantitatea minima estimata CS 17 flc, cantitatea maxima estimata CS 50 flc; cantitatea minima estimata AC 680 flc, cantitatea maxima estimata AC 750 flc; valoare minima estimata CS 143,82 lei, valoarea maxima estimata CS 423 lei.
Combinatii sau echivalent Colorant albastru oftalmologic Trypan Blue sol.oft.0,06% flc 1 ml
Los-Nr.: 37
Combinatii sau echivalent Colorant albastru oftalmologic Trypan Blue sol.oft.0,06% flc 1 ml. Cantitatea minima estimata CS 17 flc, cantitatea maxima estimata CS 50 flc; cantitatea minima estimata AC 680 flc, cantitatea maxima estimata AC 750 flc; valoare minima estimata CS 799 lei, valoarea maxima estimata CS 2350 lei.
Combinatii sau echivalent Vitella zinc - crema 75 g - tub
Los-Nr.: 46
Combinatii sau echivalent Vitella zinc - crema 75 g - tub. Cantitatea minima estimata CS 7 tub, cantitatea maxima estimata CS 20 tub; cantitatea minima estimata AC 280 tub, cantitatea maxima estimata AC 300 tub; valoare minima estimata CS 158,27 lei, valoarea maxima estimata CS 452,20 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 42
Tenoxicamum cp 20 mg. Cantitatea minima estimata CS 84 cp, cantitatea maxima estimata CS 250 cp; cantitatea minima estimata AC 3360 cp, cantitatea maxima estimata AC 3700 cp; valoare minima estimata CS 47,88 lei, valoarea maxima estimata CS 142,50 lei.
Combinatii sau echivalent Baneocin pulb.cutanata 10 g - flc
Los-Nr.: 20
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33631500 Corticosteroide zur dermatologischen Anwendung; dermatologische Zubereitungen
Combinatii sau echivalent Baneocin pulb.cutanata 10 g - flc. Cantitatea minima estimata CS 34 flc, cantitatea maxima estimata CS 100 flc; cantitatea minima estimata AC 1360 flc, cantitatea maxima estimata AC 1500 flc; valoare minima estimata CS 816 lei, valoarea maxima estimata CS 2400 lei.
Iopamidolum 755,3 mg/ml-50 ml - flc
Los-Nr.: 51
Iopamidolum 755,3 mg/ml-50 ml - flc. Cantitatea minima estimata CS 34 flc, cantitatea maxima estimata CS 100 flc; cantitatea minima estimata AC 1360 flc, cantitatea maxima estimata AC 1500 flc; valoare minima estimata CS 1967,24 lei, valoarea maxima estimata CS 5786 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 15
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33622200 Antihypertonika
Ramiprilum 5 mg - cp. Cantitatea minima estimata CS 500 cp, cantitatea maxima estimata CS 1500 cp; cantitatea minima estimata AC 20000 cp, cantitatea maxima estimata AC 22000; valoare minima estimata CS 95 lei, valoarea maxima estimata CS 285 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 38
Acetazolamidum cp 250 mg. Cantitatea minima estimata CS 84 cp, cantitatea maxima estimata CS 250 cp; cantitatea minima estimata AC 3360 cp, cantitatea maxima estimata AC 3500 cp; valoare minima estimata CS 48,72 lei, valoarea maxima estimata CS 145 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 16
Nebivololum 5 mg - cp. Cantitatea minima estimata CS 500 cp, cantitatea maxima estimata CS 1500 cp; cantitatea minima estimata AC 20000 cp, cantitatea maxima estimata AC 22000; valoare minima estimata CS 165 lei, valoarea maxima estimata CS 495 lei.
Mometasonum ung 1 mg/g/15 g tub
Los-Nr.: 22
Mometasonum ung 1 mg/g/15 g tub. Cantitatea minima estimata CS 84 flc, cantitatea maxima estimata CS 250 flc; cantitatea minima estimata AC 3360 flc, cantitatea maxima estimata AC 3700 flc; valoare minima estimata CS 256,16 lei, valoarea maxima estimata CS 1060 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 14
Amlodipinum 5 mg - cp. Cantitatea minima estimata CS 500 cp, cantitatea maxima estimata CS 1500 cp; cantitatea minima estimata AC 20000 cp, cantitatea maxima estimata AC 22000; valoare minima estimata CS 145 lei, valoarea maxima estimata CS 435 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 28
Fluoxetinum 20 mg - cp. Cantitatea minima estimata CS 84 cp, cantitatea maxima estimata CS 250 cp; cantitatea minima estimata AC 3360 cp, cantitatea maxima estimata AC 3700 cp; valoare minima estimata CS 52,08 lei, valoarea maxima estimata CS 155 lei.
Lactulosum sirop 650 mg/ml- flc 300 ml
Los-Nr.: 10
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33613000 Laxanzien
Lactulosum sirop 650 mg/ml- flc 300 ml. Cantitatea minima estimata CS 17 flc, cantitatea maxima estimata CS 50 flc; cantitatea minima estimata AC 680 flc, cantitatea maxima estimata AC 750 flc; valoare minima estimata CS 142,97 lei, valoarea maxima estimata CS 420,50 lei.
Acidum ascorbicum sol.inj.750 mg-5 ml - fiola
Los-Nr.: 11
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33616000 Vitamine
Acidum ascorbicum sol.inj.750 mg-5 ml - fiola. Cantitatea minima estimata CS 2085 fiole, cantitatea maxima estimata CS 6255 fiole; cantitatea minima estimata AC 83400 fiole, cantitatea maxima estimata AC 92000 fiole; valoare minima estimata CS 3315,15 lei, valoarea maxima estimata CS 9945,45 lei.
Combinatii sau echivalent Colebil - drj
Los-Nr.: 9
Combinatii sau echivalent Colebil - drj. Cantitatea minima estimata CS 1335 drj, cantitatea maxima estimata CS 4000 drj; cantitatea minima estimata AC 53400 drj, cantitatea maxima estimata AC 59000 drj; valoare minima estimata CS 1041,30 lei, valoarea maxima estimata CS 3120 lei.
Carvedilolum 6,25 mg - cp
Los-Nr.: 17
Carvedilolum 6,25 mg - cp. Cantitatea minima estimata CS 1665 cp, cantitatea maxima estimata CS 5000 cp; cantitatea minima estimata AC 66600 cp, cantitatea maxima estimata AC 73250 ; valoare minima estimata CS 316,35 lei, valoarea maxima estimata CS 950 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 30
Fluvoxaminum 50 mg -cp. Cantitatea minima estimata CS 84 cp, cantitatea maxima estimata CS 250 cp; cantitatea minima estimata AC 3360 cp, cantitatea maxima estimata AC 3700 cp; valoare minima estimata CS 36,12 lei, valoarea maxima estimata CS 107,50 lei.
Combinatii sau echivalent Edenorm - sol.oft.5% 8 ml - flc
Los-Nr.: 31
Combinatii sau echivalent Edenorm - sol.oft.5% 8 ml - flc. Cantitatea minima estimata CS 8 flc, cantitatea maxima estimata CS 25 flc; cantitatea minima estimata AC 320 flc, cantitatea maxima estimata AC 350 flc; valoare minima estimata CS 256 lei, valoarea maxima estimata CS 800 lei.
Aciclovirum pulb.pt.sol.inj/perf. 250 mg - flc
Los-Nr.: 21
Aciclovirum pulb.pt.sol.inj/perf. 250 mg - flc. Cantitatea minima estimata CS 84 flc, cantitatea maxima estimata CS 250 flc; cantitatea minima estimata AC 3360 flc, cantitatea maxima estimata AC 3700 flc; valoare minima estimata CS 3388,56 lei, valoarea maxima estimata CS 10085 lei.
Cefuroximum pulb.pt.sol.inj.50 - flc sticla cu ac steril de 5 microni - flc
Los-Nr.: 25
Cefuroximum pulb.pt.sol.inj.50 - flc sticla cu ac steril de 5 microni - flc. Cantitatea minima estimata CS 17 flc, cantitatea maxima estimata CS 50 flc; cantitatea minima estimata AC 680 flc, cantitatea maxima estimata AC 750 flc; valoare minima estimata CS 429,25 lei, valoarea maxima estimata CS 1262,50 lei.
Combinatii (Brinzolamidum + Timololum) sol.oft.10 mg/ml+5 mg/ml flc 5 ml
Los-Nr.: 34
Combinatii (Brinzolamidum + Timololum) sol.oft.10 mg/ml+5 mg/ml flc 5 ml. Cantitatea minima estimata CS 10 flc, cantitatea maxima estimata CS 30 flc; cantitatea minima estimata AC 400 flc, cantitatea maxima estimata AC 440 flc; valoare minima estimata CS 452 lei, valoarea maxima estimata CS 1356 lei.
Iopamidolum 755,3 mg/ml-100 ml - flc
Los-Nr.: 52
Iopamidolum 755,3 mg/ml-100 ml - flc. Cantitatea minima estimata CS 34 flc, cantitatea maxima estimata CS 100 flc; cantitatea minima estimata AC 1360 flc, cantitatea maxima estimata AC 1500 flc; valoare minima estimata CS 3868,86 lei, valoarea maxima estimata CS 11379 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 18
Propranololum 40 mg - cp. Cantitatea minima estimata CS 1665 cp, cantitatea maxima estimata CS 5000 cp; cantitatea minima estimata AC 66600 cp, cantitatea maxima estimata AC 73250 cp ; valoare minima estimata CS 133,20 lei, valoarea maxima estimata CS 400 lei.
Combinatii sau echivalent Lubrisil Forte sol.oft. 10 ml- flc
Los-Nr.: 36
Combinatii sau echivalent Lubrisil Forte sol.oft. 10 ml- flc. Cantitatea minima estimata CS 8 flc, cantitatea maxima estimata CS 25 flc; cantitatea minima estimata AC 320 flc, cantitatea maxima estimata AC 350 flc; valoare minima estimata CS 280 lei, valoarea maxima estimata CS 875 lei.
Combinatii sau echivalent Hedelix sirop 40 mg/5 ml - 100 ml - flc
Los-Nr.: 4
Combinatii sau echivalent Hedelix sirop 40 mg/5 ml - 100 ml - flc. Cantitatea minima estimata CS 65 flc cantitatea maxima estimata CS 195 flc; cantitatea minima estimata AC 2600 flc, cantitatea maxima estimata AC 2800 flc; valoare minima estimata CS 1267,50 lei, valoarea maxima estimata CS 3802,50 lei.
Combinatii sau echivalent Hepaid forte - cps
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33610000 Arzneimittel für Verdauungstrakt und Stoffwechsel
Combinatii sau echivalent Hepaid forte - cps. Cantitatea minima estimata CS 500 cps, cantitatea maxima estimata CS 1500 cps; cantitatea minima estimata AC 20000 cps, cantitatea maxima estimata AC 22000 cps; valoare minima estimata CS 450 lei, valoarea maxima estimata CS 1350 lei.
Combinatii sau echivalent Bileclar - cp
Los-Nr.: 6
Combinatii sau echivalent Combinatii sau echivalent Bileclar - cp. Cantitatea minima estimata CS 335 cp cantitatea maxima estimata CS 1000 cp; cantitatea minima estimata AC 13400 cp, cantitatea maxima estimata AC 14500 cp; valoare minima estimata CS 251,25 lei, valoarea maxima estimata CS 750 lei.
Combinatii sau echivalent Liv 52 sirop 100 ml - flc
Los-Nr.: 2
Combinatii sau echivalent Liv 52 sirop 100 ml - flc. Cantitatea minima estimata CS 84 flc cantitatea maxima estimata CS 250 flc; cantitatea minima estimata AC 3360 flc, cantitatea maxima estimata AC 3700 flc; valoare minima estimata CS 2357,88 lei, valoarea maxima estimata CS 7.017,50 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33611000 Mittel bei säurebedingten Erkrankungen (Antacida)
Pantoprazolum 40 mg - cp. Cantitatea minima estimata CS 2085 cp cantitatea maxima estimata CS 6255 cp; cantitatea minima estimata AC 83400 cp, cantitatea maxima estimata AC 91000 cp; valoare minima estimata CS 979,95 lei, valoarea maxima estimata CS 2939,85 lei.
Combinatii sau echivalent Esentin forte - cp
Los-Nr.: 5
Combinatii sau echivalent Esentin forte - cp. Cantitatea minima estimata CS 335 cp cantitatea maxima estimata CS 1000 cp; cantitatea minima estimata AC 13400 cp, cantitatea maxima estimata AC 14500 cp; valoare minima estimata CS 536 lei, valoarea maxima estimata CS 1600 lei.