Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 71916-2023
Polen-Olsztyn: Diagnostische Ausstattung
2023/S 025-071916
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Dostawa materiałów zużywalnych do badań na potrzeby ZChiBŻ w IRZiBŻ PAN w Olsztynie III
Referenznummer der Bekanntmachung: ZP-PN/D/2022/08/29
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33124130 Diagnostische Ausstattung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa specjalistycznych materiałów zużywalnych do prowadzonych badań naukowych dla Zakładu Chemii i Biodynamiki Żywności działającego w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w formularzach ofertowych – załącznikach nr 1 do SWZ. Zamawiający dopuścił w postępowaniu składanie ofert częściowych (4 części). Każdy Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa specjalistycznych materiałów zużywalnych do prowadzonych badań naukowych dla Zakładu Chemii i Biodynamiki Żywności działającego w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w formularzach ofertowych – załącznikach nr 1 do SWZ. Zamawiający dopuścił w postępowaniu składanie ofert częściowych (4 części). Każdy Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części.
2. Przedmiotowe środki dowodowe.
A. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wraz z ofertą złożył karty charakterystyki materiałów i/lub specyfikację jakościową zawierającą podstawowe dane oraz wymagania fizyczne i chemiczne potwierdzające, że zaoferowane produkty spełniają wszystkie wymogi Zamawiającego wskazane w opisie przedmiotu zamówienia.
B. Karty charakterystyki Wykonawca składa wraz z ofertą.
Dokumenty wykonawca składa w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem w formie elektronicznej opatrzonej elektronicznym podpisem kwalifikowanym. Jeżeli oryginał dokumentu, o których mowa powyżej nie został sporządzony w postaci dokumentu elektronicznego, wykonawca może sporządzić i przekazać elektroniczną kopię posiadanego dokumentu. W przypadku przekazywania przez wykonawcę elektronicznej kopii dokumentu opatrzenie jej kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z poświadczeniem elektronicznej kopii dokumentu za zgodność z oryginałem.
Dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski.
C. Jeżeli Wykonawca nie złoży powyższych przedmiotowych środków dowodowych lub są one niekompletne, Zamawiający, zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy Pzp, wezwie Wykonawcę w wyznaczonym terminie do ich złożenie lub uzupełnienia.
3.Oferowane materiały i akcesoria laboratoryjne muszą spełniać wymagania w zakresie wymiarów, rodzaju materiału, dodatkowych parametrów opisanych w formularzu ofertowym- załączniku do SWZ. Oferowane materiały laboratoryjne muszą być dopuszczone do obrotu na terenie RP lub UE.
4.Wykonawca dostarcza produkty wraz z załączonymi kartami charakterystyki i/lub specyfikacją jakościową zawierającą podstawowe dane oraz wymagania fizyczne i chemiczne potwierdzające zgodność dostarczanych produktów z SWZ.
5.Termin udzielonej gwarancji na produkty nie może być krótszy niż 12 miesięcy, licząc od dnia dostawy. Procedura sprawdzania i potwierdzania zgodności dostarczonego zamówienia oraz sposób zgłaszania reklamacji zgodny z zapisami w załączniku nr 3 – projektowanych postanowieniach umowy.
6.Umowa z Wykonawcą zostanie zawarta na okres 4 miesięcy. Termin dostawy cząstkowej będzie zgodny z terminem zaoferowanym przez Wykonawcę w ofercie: maksymalnie do 30 dni od dnia złożenia zamówienia przez Zamawiającego. Termin dostawy jest jednym z kryterium oceny ofert..
Los-Nr.: 2
38437110 Pipettenspitzen
33192500 Reagenzgläser
Los-Nr.: 3
Los-Nr.: 4