Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
SIIVOUSPALVELUT KOKKOLAN PELASTUSLAITOKSELLE JA PALOASEMILLE
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90910000 Reinigungsdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Keski-Pohjanmaan hyvinvointialue pyytää tarjoustanne Kokkolan pelastuslaitoksen ja paloasemien siivouspalveluista 1.1.2023 alkaen toistaiseksi siten että Kokkolan pealstusasema on Insta 800:2018 kohde. Hankintamenettelyn toteuttaa Keski-Pohjanmaan sosiaali- ja terveyspalvelukuntayhtymä Soite, joka siirtyy voimaanpanolain (616/2021) mukaisesti hyvinvointialueelle 1.1.2023.
Tarjouspyynnössä on kolme osaa. Tarjoaja voi tarjota yhtä tai useampaa osaa.
Osa 1. Kokkola/Kokkolan pelastuslaitos, Ventuksen paloasema, Kälviän paloasema, Ullavan paloasema, Lohtajan paloasema
Osa 2. Lestijokilaakso/Kannuksen paloasema, Toholammin paloasema, Lestijärven paloasema
Osa 3. Perhonjokilaakso/Kaustisen paloasema, Vetelin paloasema
Kohteet voidaan tarvittaessa irtisanoa yksitellen.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Kokkola/Kokkolan pelastuslaitos, Ventuksen paloasema, Kälviän paloasema, Ullavan paloasema, Lohtajan paloasema
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)90910000 Reinigungsdienste
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Pyydämme tarjousta pelastuslaitoksen kiinteistöjen ylläpito- ja perussiivouksesta 1.1.2023 alkaen toistaiseksi, Kokkolan pelastusasema on Insta 800:2018 kohde. Irtisanomisaika on 6 kk molemmin puolin.
Liitteenä jokaisesta kohteesta on palvelukuvaus, puhtauslaatuluokat, palauteohje ja Insta 800 palvelusopimus. Siivottavana on 1686 m2 palvelukuvauksissa ilmoitettujen taajuuksien mukaisesti. Perussiivous tehdään kerran vuodessa ja se on hyväksytettävä tilaajalla ennen laskuttamista.
Palvelukuvauksessa on määritelty huonetiloittain vaadittava tilan siivoustaso sekä perussiivoustehtävät. Laatuluokkia (A – E) koskevat määrittelyt on esitetty Puhtauslaatuluokat- asiakirjassa. Kustannusten jakautuminen tilaajan ja tuottajan kesken on kuvattu vastuunjakotaulukossa, joka löytyy palvelunkuvauksesta.
Pelastuslaitoksen kohteissa palveluntuottajan tulee hyväksyä turvallisuusopimus ja palveluntuottajan työntekijöille ja esimiehille vaaditaan tehtäväksi turvallisuusselvitys siten, että myös kaikilla sijaisilla on se tehtynä.
Lestijokilaakso/Kannuksen paloasema, Toholammin paloasema, Lestijärven paloasema
Los-Nr.: 2
Pyydämme tarjousta pelastuslaitoksen kiinteistöjen ylläpito- ja perussiivouksesta 1.1.2023 alkaen toistaiseksi. Irtisanomisaika on 6 kk molemmin puolin.
Liitteenä jokaisesta kohteesta on palvelukuvaus, puhtauslaatuluokat, palauteohje. Siivottavana on 383 m2 palvelukuvauksissa ilmoitettujen taajuuksien mukaisesti. Perussiivous tehdään kerran vuodessa ja se on hyväksytettävä tilaajalla ennen laskuttamista.
Pelastuslaitoksen kohteissa palveluntuottajan tulee hyväksyä turvallisuussopimus ja palveluntuottajan työntekijöille ja esimiehille vaaditaan tehtäväksi turvallisuusselvitys siten, että myös kaikilla sijaisilla on se tehtynä.
Perhonjokilaakso/Kaustisen paloasema, Vetelin paloasema.
Los-Nr.: 3
Liitteenä jokaisesta kohteesta on palvelukuvaus, puhtauslaatuluokat, palauteohje. Siivottavana on 375 m2 palvelukuvauksissa ilmoitettujen taajuuksien mukaisesti. Perussiivous tehdään kerran vuodessa ja se on hyväksytettävä tilaajalla ennen laskuttamista.
Pelastuslaitoksen kohteissa palveluntuottajan tulee hyväksyä turvallisuussopimus ja palveluntuottajan työntekijöille ja esimiehille vaaditaan tehtäväksi turvallisuusselvitys siten että myös kaikilla sijaisilla on se tehtynä.