Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Bauleistung - 71976-2023
Dänemark-Esbjerg: Bauarbeiten für Abwasserrohre
2023/S 025-071976
Auftragsbekanntmachung
Bauauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
På køb af strømpeforing ved kloakrenoveringer
Referenznummer der Bekanntmachung: S2022-00819
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45232440 Bauarbeiten für Abwasserrohre
II.1.4)Kurze Beschreibung:
DIN Forsyning ønsker at indgå en rammeaftale vedr. gennemførelse af kloakrenoveringer ved strømpeforinger på ledningsdimensioner fra Ø150 til Ø800 inkl. stikrenovering. Arbejdet inkluderer forundersøgelser, TV-inspektion, spuling samt brøndrenovering. Rammeaftalen dækker geografisk Varde og Esbjerg kommuner.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 40 000 000.00 DKK
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
DIN Forsyning ønsker gennemført kloakrenoveringer ved strømpeforinger på ledningsdimensioner fra Ø150 til Ø800 inkl. stikrenovering. Arbejdet inkluderer forundersøgelser, TV-inspektion, spuling samt brøndrenovering. Rammeaftalen dækker geografisk Varde og Esbjerg kommuner.