Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags: II.1.2)CPV-Code Hauptteil45000000 Bauarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena on presidentin virka-asunnon Mäntyniemen peruskorjaushanketta koskeva projektinjohtourakka.
Tontilla sijaitsee peruskorjattavia ja osittain laajennettavia rakennuksia.
Alustavan aikataulun mukaan rakennustyöt voidaan aloittaa huhti-toukokuussa 2024. Tätä ennen projektinjohtourakoitsijan tulee osallistua suunnittelun ohjaukseen, hankintoihin ja erilaisiin työmaan valmistelutöihin eli ns. kehitysvaiheeseen. Tavoitteena on, että kohde valmistuu helmikuussa 2026.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankinta toteutetaan neuvottelumenettelyllä.
Ensi vaiheessa valitaan soveltuvuusvaatimukset täyttävistä ehdokkaista 3-6 parasta tarjoajaa neuvotteluvaiheeseen tarjouspyynnön liitteessä 00 (Osallistumishakemuslomake) esitetyillä valintaperusteilla.
Osallistumishakemus liitteineen toimitetaan BEM-projektipankkiin hankintailmoituksessa ilmoitetun linkin kautta.