Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 72042-2023
Polen-Kędzierzyn-Koźle: Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
2023/S 025-072042
Bekanntmachung einer Änderung
Änderung eines Vertrags/einer Konzession während der Laufzeit
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy ul. Jeremiego Przybory w Kędzierzynie - Koźlu - II POSTĘPOWANIE
Referenznummer der Bekanntmachung: ZP.271.1.53.2022.AW
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung zum Zeitpunkt des Abschlusses des Vertrags:
1.Zakres zam. obejmuje:
1)wykonanie oprac. przedprojektowych:
a)opracowania geodezyjne
b)dokumentacja geotechniczna
2)wariantowa koncepcja programowa drogi
3)dokumentacja projektowa składająca się z:
a)projektu budowlanego złożonego z części:
a.1. projektu zagospodarowania terenu
a.2. projektu architekt. budowlanego
a.3. zbioru war. opinii uzgodnień decyzji itp.zwane dalej dokumentami formalno-prawnymi
a.4. informacji dotyczącej bezpiecz. i ochrony zdrowia
4)opracow. wariantowej koncepcji programowej drogi i jej pozytywne uzgodnienie z Zamawiającym, zarządcami dróg i właściwą Radą Osiedla po stronie Zamawiającego
5)przygotow. dokumentacji do zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę lub dla obiektów do rozbiórki w razie konieczności
6)dostarcz. Zamawiającemu kompletnej dokumentacji do przeprowadz. procedury przetargowej na wykonanie robót w tym:
a)projekty wykonawcze poszczególnych branż
b)specyfikacje technicz. wykonania i odbioru robót budowl. dla ww. branż,
c)przedmiary robót dla ww. branż
d)kosztorys inwestorski wraz z zestaw. kosztów inwestycji
2.Przedmiot zamów. obejmuje również wykonanie następujących czynności:
1)uzyskanie zapewnień dostawy i odbioru mediów oraz niezbędnych war. przyłączenia do sieci oraz war. przebudowy istniejąc. uzbrojenia
2)uzyskanie wszystkich wymaganych prawem pozytywnych uzgodnień sprawdzeń decyzji opinii oraz pozwol.
3)uzyskanie decyzji na odstępstwa od war. techniczn. jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie w razie konieczności
4)przekazywanie Zamawiaj. kopii uzyskanych dokumentów wymienionych w pkt 1 do 3 w terminie umożliwiającym ewentualne skorzystanie z trybu odwoławczego
5)sporządzenie projektu organizacji ruchu i uzyskanie decyzji zatwierdzającej projekt stałej organizacji ruchu
6)w razie konieczności przygotowanie dokumentów niezbędnych do uzyskania zezwol. na usunięcie drzew lub krzewów kolidujących z inwestycją
7)uzyskanie decyzji na usunięcie drzew lub krzewów będących pod ochroną w razie konieczności
8)wykonanie starannej inwentaryzacji istniejących zjazdów wejść do obiektów budowlanych lub innych elementów zagospodar. terenu w przypadku ich położenia w bezpośrednim sąsiedztwie pasa drogow.
9)zinwentaryzowanie na osobnym rys. wszelkich tablic informacyjnych umieszczonych w pasie drog. a niezwiązanych z jego funkcjonowaniem ze wskazaniem miejsca lokalizacji oraz treści tablicy w celu identyfikacji właściciela
10)przygotowanie tabeli równoważności w odniesieniu do wyrobów dla których w dokumentacji nie będą określ. ich parametry techniczno jakościowe a jedynie będzie użyty znak towarowy nazwa producenta itp. ze słowami ub równorzędny czy równoważny-brak tej tabeli stanowić będzie wadę dokumentac. projekt.
11)sporządzenie innych, niewymienionych w umowie opracowań, których wykonanie będzie niezbędne dla uzyskania decyzji organów administracji państwowej, samorządowej lub innych jednostek branżowouzgadniających opracowanie z punktu widzenia kompletności przedmiotu zamówienia lub jego części składowej;
12)uzyskanie prawa do dysponowania nieruchomością w formie pisemnej umowy korzystania z nieruchomości na cele budowlane zawartej z właścicielem nieruchomości według wzoru dostarczonego przez Zamawiającego
13)uczestniczenie w spotkaniach informacyjnych, konsultacjach społecznych prowadzonych przez Zamawiającego lub właściwe organy w celu merytorycznego i technicznego wsparcia Zamawiającego
14)na wniosek Zamawiającego wyjaśnianie w sposób szczegółowy i wyczerpujący wątpliwości dotycz. rozwiązań projekt. oraz rozważenie możliwości zastosowania zamiennych materiałów urządzeń wyposażenia technologii robót:
a)na etapie realizacji umowy
b)w trakcie postępowania o udzielenie zamów. publiczn. na realizację robót budowl. w oparciu o niniejszy przedm. umowy aż do zawarcia umowy z Wykonawcą robót
c)na etapie realiz. robót budowl.
3.Szczegół. opis przedm. zamów. określa m.in. zał nr 8 do SWZ - OPZ,PPU wraz z zał.zamieszcz. w wer. elektr.(...)na str. inter. prow.postęp.