Bekanntmachung vergebener Aufträge – Sektoren
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Oulun Sataman liikenneväylien ja alueiden talvikunnossapito 2022-2024
Referenznummer der Bekanntmachung: OUSA 05/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Oulun satama-alueiden (Oritkari, Nuottasaari ja Vihreäsaari) liikennealueiden talvikunnossapito talvikausille 2022–2023 ja 2023–2024.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Sataman liikennealueiden (Oritkari, Nuottasaari ja Vihreäsaari) talvikunnossapito sisältää seuraavat toimenpiteet kunnossapidettäviltä alueilta:
• lumen poisto
• polanteen poisto
• liukkauden torjunta
• hiekoitushiekan poisto, alueiden harjaus ja pölynsidonta materiaaleineen
• tasoylikäytävien puhdistus ja jäänpoisto
• lumisohjon poisto
Tarkempi sisältö tarjouspyyntöasiakirjoissa määritellyn mukaisesti.