Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: KS 2022_325-2
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandling av ramavtal avseende markarbeten.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)45112000 Grävning och schaktning
45236000 Markanläggning
45332200 VA-arbeten
45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: