Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Hjälpmedel, Gånghjälpmedel för vuxna
Referensnummer: ON 2022-00006
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod33141720 Gånghjälpmedel
II.1.4)Kort beskrivning:
Omfattning
Upphandlingen avser köp av olika gånghjälpmedel till vuxna. Upphandlingen är uppdelad i sju (7) produktgrupper.
1. Rollator inomhus/utomhus2. Rollator stora hjul3. Rollator smal4. RA-rollator5. Gåbord el6. Gåbord el med elektrisk benspridning7. Gåstativ
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)33196100 Hjälpmedel för äldre personer
33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: