Anunț de atribuire a contractului
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Produse curatenie, accesorii curatenie si produse igiena
Număr de referinţă: 4288063/2021/06
II.1.2)Cod CPV principal39830000 Produse de curăţat
II.1.4)Descriere succintă:
Cantitatile de produse pe care le va achizitiona spitalul sunt cele cuprinse in Caietul de sarcini care face parte din
documentatia de atribuire; cantitatile minime si maxime sunt prezentate in Caietul de sarcini.
Cantitatile minime si maxime de produse ce urmeaza a fi furnizate reprezinta estimari ale unor cantitati care ar putea fi solicitate pe
durata întregului acord cadru, si nu cantitatile exacte care vor fi achizitionate, acestea din urma putând fi mai mici, egale, sau mai
mari raportat la cele estimate, în functie de necesitatile efective ale autoritatii contractante si de fondurile bugetare alocate cu
aceasta destinatie.
Autoritatea contractanta va raspunde la solicitările de clarificari/informatii suplimentare in a 10-a zi înainte de termenul limita stabilit
pentru depunerea ofertelor.
Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari sau informatii suplimentare este de 14 zile inainte de data limita de depunere a ofertei
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33711900 Săpun
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)18141000 Mănuşi de lucru
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)39525100 Cârpe de şters praful
II.2.1)Titlu:
Maturi, perii si alte articole de diverse tipuri
Lot nr.: 3
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)39224000 Mături, perii şi alte articole de diverse tipuri
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)19640000 Saci şi pungi din polietilenă pentru deşeuri
Hartie igienica, servetele de hartie pentru maini si servetele de masa
Lot nr.: 2
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33760000 Hârtie igienică, batiste, şervete din hârtie pentru mâini şi şervete de masă
Produse de curatat si de lustruit
Lot nr.: 5
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)39800000 Produse de curăţat şi de lustruit