Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Städ- och kemtekniska produkter
Referenznummer der Bekanntmachung: RS 2022/622
II.1.2)CPV-Code Hauptteil39830000 Reinigungsmittel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Region Gotland upphandlar städ- och kemtekniska produkter för professionellt bruk.
Beskrivning
Besvara och lämna anbud
Anbud lämnas elektroniskt via systemet TendSign. Anbud som lämnas på annat sätt deltar inte i upphandlingen.
Det är kostnadsfritt att skapa och lämna anbud i TendSign. Registrering sker på Mercell TendSign Upphandlingsbevakning
Det företagsnamn och organisationsnummer som registreras i Tendsign är det som blir anbudsgivare i upphandlingen. Det är för det företaget som alla kontroller görs och eventuellt avtalsteckning sker. Frågor och svar skickas via systemet till den kontaktperson som är anmäld i TendSign vid registrering av anbud.
Kontrollera i anbudet att företagets namn och organisationsnummer används konsekvent.
Har ni frågor eller behöver teknisk support kring systemet, kontakta TendSigns support, se länk ovan.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33763000 Papierhandtücher
39224000 Besen, Bürsten und sonstige Artikel verschiedener Art
39831000 Waschmittel
39831200 Detergenzien
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: