II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Nawojowa w roku 2023
Numer referencyjny: SA.270.1.1.2022
II.1.2)Główny kod CPV77200000 Usługi leśnictwa
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z pozyskania i zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej lasu, utrzymania turystycznego, gospodarki łąkowo rolnej, szkółkarstwa, nasiennictwa i selekcji, zadrzewień oraz ubocznego użytkowania lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Nawojowa w roku 2023
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: tak
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
Pakiet 01 - leśnictwo: Królowa Górna
Część nr: 1
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV77210000 Usługi pozyskiwania drewna
77211000 Usługi uboczne związane z pozyskiwaniem drewna
77211100 Usługi cięcia drewna
77211200 Transport dłużyc na terenie lasów
77211300 Usługi selekcji drzew
77211400 Usługi wycinania drzew
77211500 Usługi pielęgnacji drzew
77211600 Sadzenie drzew
77230000 Usługi doraźne dotyczące leśnictwa
77231000 Usługi gospodarki leśnej
77231200 Usługi zwalczania szkodników leśnych
77231600 Usługi zalesiania
77100000 Usługi rolnicze
75251120 Usługi ochrony przeciwpożarowej lasów
77600000 Usługi myśliwskie
II.2.4)Opis zamówienia:
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 672 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z pozyskania i zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej lasu, utrzymania turystycznego, gospodarki łąkowo-rolnej, szkółkarstwa, nasiennictwa i selekcji, zadrzewień oraz ubocznego użytkowania lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Nawojowa w roku 2023.
2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu pozyskania i zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej lasu, utrzymania turystycznego, gospodarki łąkowo rolnej, szkółkarstwa, nasiennictwa i selekcji, zadrzewień oraz ubocznego użytkowania lasu wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się::
Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac
Załącznik nr 2.2. – szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji;
Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna;
Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie;
Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna;
Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki;
Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego;
Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał);
Załącznik nr 2.4.1. – informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów);
Załącznik nr 2.4.2. – zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki;
3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy.
4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się:
Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją nr 34 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych wraz ze zmianami wprowadzonymi decyzjami zmieniającymi;
Załącznik nr 3.2. Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie przyjęty decyzją nr 47 Dyrektora Regionalnego Lasów Państwowych z dnia 3 października 2022 r. w sprawie ws. zmiany załącznika do Decyzji nr 30 z dnia 10 czerwca 2022 r. (znak: ER.011.12.2022) ws. wprowadzenia do stosowania „Regionalnego Opisu Standardu Technologii Wykonawstwa Prac Leśnych” w jednostkach organizacyjnych zgrupowanych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.
Określony Załączniku nr. 3.1. do SWZ i w Załączniku nr 3.2. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. do SWZ i w Załącznika nr 3.2. do SWZ nie stosuje się.
5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ.
6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ.
Pozostałe informacje znajdują się w rozdziale 3 SWZ.
Pakiet 02 - leśnictwo: Bogusza
Część nr: 2
Pakiet 03 - leśnictwo: Florynka
Część nr: 3
Pakiet 04 - leśnictwo: Kamianna
Część nr: 4
Pakiet 05 - leśnictwo: Berest
Część nr: 5
Pakiet 06 - leśnictwo: Kotów
Część nr: 6
Pakiet 07 - leśnictwo: Roztoka Wielka
Część nr: 7
Pakiet 08 - leśnictwo: Nowa Wieś
Część nr: 8
Pakiet 09 - leśnictwo: Łabowa
Część nr: 9
Pakiet 10 - leśnictwo: Feleczyn
Część nr: 10
Pakiet 11 - leśnictwo: Barnowiec
Część nr: 11
Pakiet 12 - leśnictwo: Homrzyska
Część nr: 12
Pakiet 13 - Gospodarstwo Szkółkarskie Feleczyn
Część nr: 13
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV77100000 Usługi rolnicze
1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 672 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z szkółkarstwa, nasiennictwa i selekcji do wykonania na terenie Nadleśnictwa Nawojowa w roku 2023.
2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu szkółkarstwa, nasiennictwa i selekcji wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się::