Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Kokonaisurakka, uudisrakennus, Sörnäinen, Haso Verkkosaari
Referenznummer der Bekanntmachung: 2825002064
II.1.2)CPV-Code Hauptteil45000000 Bauarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena on asuinkerrostalon rakentaminen Helsingin Sörnäisiin kiinteähintaisena kokonaisurakkana sisältäen rakennusteknisten töiden lisäksi kaikki LVISA-työt.
Kokonaisurakkaan lukeutuvat:
- Tontti 10652/1, Helsingin Asumisoikeus Oy Verkkosaari.
Rakennustyön arvioitu alkamisajankohta on 04/2023 ja työt tulee aloittaa viimeistään 06/2023
Hankintaa ei jaeta osiin, sillä usean toimittajan malli tuottaisi epätarkoituksenmukaisen sopimuskokonaisuuden aikataulunhallinnan sekä töiden yhteensovittamisen kannalta ja voisi vaarantaa edullisen kustannustason saavuttamisen.