II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
ACORD CADRU FURNIZARE MATERIALE SANITARE PENTRU CARDIOLOGIE INTERVENTIONALA
Referenznummer der Bekanntmachung: 1369/19.01.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33111710 Angiografie-Ausstattung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Datorita restrictiei de 5000 caractere, se va vedea caietul de sarcini.Termenul in care autoritatea contractanta raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare este in a 12-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Operatorii economici pot solicita clarificari cu 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 9 029 040.00 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 56
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 56
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
OFERTANTII POT DEPUNE OFERTE PENTRU UNUL SAU MAI MULTE LOTURI
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Arc ghid diagnostic angiografic hidrofil lung
Los-Nr.: 19
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33111710 Angiografie-Ausstattung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
cant minima/maxima ctr subsecv=1/10, cant minima/maxima acord cadru = 24/240
Balon angioplastie coronariana tip SC-NC
Los-Nr.: 34
cant minima/maxima ctr subsecv=1/20, cant minima/maxima acord cadru = 24/480
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 25
cant minima/maxima ctr subsecv=1/5, cant minima/maxima acord cadru = 24/120
Sonda de stimulare cardica temporara
Los-Nr.: 3
33182210 Herzschrittmacher
Cateter monitorizare presiune Swan-Ganz
Los-Nr.: 23
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 14
cant minima/maxima ctr subsecv=1/50, cant minima/maxima acord cadru = 24/1200
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 56
Balon angioplastie coronariana tip semicompliant lungimi mari
Los-Nr.: 38
Cateter imagistica intracoronariana tip OCT
Los-Nr.: 24
cant minima/maxima ctr subsecv=1/2, cant minima/maxima acord cadru = 24/48
Balon angioplastie coronariana farmacologic activ
Los-Nr.: 42
Balon angioplastie periferica
Los-Nr.: 44
Stent coronarían farmacologic activ fara polimer
Los-Nr.: 45
Balon angioplastie coronariana non-compliant tip III
Los-Nr.: 41
Arc ghid angioplastie coronariana din otel cu polimer
Los-Nr.: 32
Sistem de stimulare cardiaca unicamerala compatibil RMN (compus din stimulator cardiac si sonda aferenta)
Los-Nr.: 1
cant minima/maxima ctr subsecv=1/15, cant minima/maxima acord cadru = 24/360
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 9
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 13
Cateter diagnostic angiografie tip I
Los-Nr.: 20
Balon angioplastie coronariana non-compliant tip I
Los-Nr.: 39
Stent coronarían farmacologic activ cu polimer fix
Los-Nr.: 50
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 54
Stent coronarían farmacologic activ cu polimer biodegradabil tip I
Los-Nr.: 46
Sonda de stimulare cardica temporara cu balonas
Los-Nr.: 4
Stent coronarían farmacologic activ cu polimer biodegradabil tip III
Los-Nr.: 48
Cateter ghid angioplastie coronariana tip I
Los-Nr.: 28
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 27
Cateter ghid angioplastie coronariana tip II
Los-Nr.: 29
Set introducator femural armat
Los-Nr.: 10
Arc ghid diagnostic angiografic teflonat lung
Los-Nr.: 16
Balon angioplastie coronariana tip semicompliant I
Los-Nr.: 35
Arc ghid diagnostic angiografic teflonat standard
Los-Nr.: 15
Stent coronarían farmacologic activ cu dubla terapie
Los-Nr.: 52
Dispozitiv recuperare corpi straini
Los-Nr.: 55
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 26
Cateter ghid angioplastie periferica
Los-Nr.: 30
Cateter diagnostic angiografie tip II
Los-Nr.: 21
Stent coronarían farmacologic activ diametre mari cu polimer biodegradabil
Los-Nr.: 49
Set introducator femural standard
Los-Nr.: 7
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 11
Stent coronarían farmacologic activ cu polimer biodegradabil tip II
Los-Nr.: 47
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 43
Balon angioplastie coronariana tip semicompliant II
Los-Nr.: 36
Set introducator femural mediu
Los-Nr.: 8
Balon angioplastie coronariana diametru mic tip semicompliant
Los-Nr.: 37
Balon angioplastie coronariana non-compliant tip II
Los-Nr.: 40
Arc ghid angioplastie coronariana din otel fara polimer
Los-Nr.: 33
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
Stent coronarian tip graft
Los-Nr.: 51
Arc ghid diagnostic angiografic teflonat extradur (tip AMPATZ)
Los-Nr.: 17
cant minima/maxima ctr subsecv=1/15, cant minima/maxima acord cadru = 24/120
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 12
Arc ghid angioplastie coronariana din nitinol
Los-Nr.: 31
Set introducator peel-away
Los-Nr.: 2
Arc ghid diagnostic angiografic hidrofil standard
Los-Nr.: 18
Cateter diagnostic angiografie tip III
Los-Nr.: 22
Stent periferic autoexpandabil
Los-Nr.: 53