Bekanntmachung einer Änderung
Änderung eines Vertrags/einer Konzession während der Laufzeit
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Drygały w roku 2022.
Referenznummer der Bekanntmachung: S.270.50.2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Los-Nr.: 1
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung zum Zeitpunkt des Abschlusses des Vertrags:
Przedmiotem zamówienia są usługi gospodarki leśnej określone w art. 6 ust.1 pkt.1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu ochrony przyrody ochrony ppoż. lasu pozyskania i zrywki drewna gospodarki łąkowo-rolnej i łowiectwa utrzymania obiektów turystycznych i dróg
leśnych, ubocznego użytkowania lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Drygały w roku 2022 Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac wynikające z dokumentacji postępowania i ma charakter szacunkowy Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu
zamówienia zawiera Opis standardu technologii wykonania prac leśnych opracowany zgodnie z Decyzją nr 19 Dyrektora Generalnego LP z dnia 17.03.2021 r. ws. wprowadzenia „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych w PGL LP oraz Decyzją nr 22 z dnia 28.05.2021 r. Dyrektora RDLP w Białymstoku ws.
regionalnego Opisu standardu technologi wykonawstwa prac leśnych. Ze względu na ograniczony limit znaków sekcji formularza ogłoszenia szczegółowy zakres prac, opis technologii ich wykonywania wraz z procedurą dokonywania odbiorów prac przedmiotu zamówienia zawarty jest wyłącznie w dokumentacji postępowania Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających korekt zwiększających ustaleń nowych lokalizacji jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do uprzątnięcia pozostałości po pracach pozyskania z dróg linii podziału powierzchniowego rowów itp.obiektów oraz pozostałych odpadów po działalności własnej śmieci pustych opakowań zużytych elementów itp. Wykonawca będzie zobowiązany do stosowania oleju biodegradowalnego do smarowania układów tnących o parametrze biodegradacji nie gorszym niż 60% i zestawów do pochłaniania oleju w celu zapobieżenia skażeniu środowiska Wykonawca obowiązany jest oznakować wskazane pow. zabiegu zakazem wstępu tablicami ostrzegawczymi np. powierzchnie z pozyskaniem drewna itp. Zakup tablic leży po stronie Zamawiającego Realizacja prac przedmiotu zamówienia będzie się odbywała na obszarze leśnictw. Zasięg terytorialny leśnictw zawarty jest w dokumentacji postępowania.Wskazana w dokumentacji postępowania lokalizacja (adres leśny) ma charakter wstępny W przypadku lokalizacji prac w zakresie gospodarki łowieckiej lokalizacja prac wchodzących w skład zamówienia odnosi się do obszaru obwodu łowieckiego w zasięgu Nadleśnictwa Lokalizację obwodów łowieckich zawiera dokumentacja postępowania Wykonawca przyjmuje że realizacja zamówienia wykonywana będzie w strefie byłego i czynnego poligonu wojskowego co wiąże się z niebezpieczeństwem natknięcia się na niewybuchy, niewypały i inne pozostałości po ćwiczeniach wojskowych oraz zobowiązuje się do zachowania ostrożności a w przypadku wystąpienia w/w okoliczności natychmiastowego opuszczenia tego terenu i zgłoszenia zdarzenia leśniczemu, oficerowi dyżurnemu Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim (dalej OSP WL) Wykonywanie prac w granicach czynnego poligonu będzie możliwe w okresach wolnych od ćwiczeń Informacje o terminach ćwiczeń będą dostępne u właściwych terytorialnie leśniczych, na tablicy ogłoszeń i w sekretariacie Nadleśnictwa Przed przystąpieniem do prac pracownicy zobowiązani są do odbycia instruktażu dotyczącego zasad bezpieczeństwa przeprowadzonego przez upoważnionego przedstawiciela OSP WL Wykonujący prace w leśnictwach zlokalizowanych na poligonie wojskowym jest zobowiązany zgłaszać telefonicznie do oficera dyżurnego OSP WL wjazd na określony teren ilość osób rodzaj sprzętu a także fakt opuszczenia terenu poligonu