Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Erikoissairaanhoidossa luovutettavat piilolinssit
Viitenumero: HUS 346-2022
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi33000000 Lääketieteelliset laitteet, farmaseuttiset valmisteet ja henkilökohtaiseen hygieniaan liittyvät tuotteet
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankinnan kohteena ovat erikoissairaanhoidon kautta luovutettavat tarjouspyynnön mukaiset pehmeät piilolinssit.
Tässä tarjouspyynnössä pyydettyjä tuotteita tulee käyttämään Helsingin ja Uudenmaan sairaanhoitopiirin kuntayhtymä (HUS).
Hankinta on jaettu piilolinssituotteittain kymmeneen (10) osaan. Hankinnassa muodostetaan osa-aluekohtaiset puitejärjestelyt, joihin valitaan kuhunkin kolme (3) toimittajaa.
Cloudian rakenteesta johtuen kohdassa 1.2 on valittuna seuraava vaihtoehto: "Sopimuksen tekee yhteishankintayksikkö". Täsmennyksenä tähän todetaan, että HUS Hankinnat on toimii HUS:in yhteishankintayksikkönä.
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
II.2)Kuvaus
II.2.1)Nimi:
1. Pehmeät piilolinssit, kuukausilinssit aikuisille
Osa nro: 1
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)33731000 Piilolasit
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Hankinnan kohteena ovat erikoissairaanhoidon kautta luovutettavat tarjouspyynnön mukaiset piilolinssit.
2. Pehmeät piilolinssit, kuukausilinssit lapsille
Osa nro: 2
3. Pehmeät piilolinssit, jatkuvakäyttöiset kuukausilinssit aikuisille
Osa nro: 3
4. Pehmeät piilolinssit, jatkuvakäyttöiset kuukausilinssit lapsille
Osa nro: 4
5. Pehmeät piilolinssit, terapeuttiset kuukausilinssit
Osa nro: 5
6. Pehmeät piilolinssit, erikoissuuret terapeuttiset linssit
Osa nro: 6
7. Pehmeät piilolinssit, erikoiskoot
Osa nro: 7
8. Pehmeät piilolinssit lapsille
Osa nro: 8
9. Pehmeät kosmeettiset piilolinssit
Osa nro: 9
10. Pehmeät piilolinssit, keratokonuslinssit
Osa nro: 10