Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 72705-2023
Rumänien-Satu Mare: Gemüse
2023/S 025-072705
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord cadru de furnizare: Legume radacinoase, fasole boabe, cartofi de consum - lot 1 si Citrice si mere - lot 2.
Referenznummer der Bekanntmachung: 15418983_2021_PAAPD1314990
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
03221000 Gemüse
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord-cadru de furnizare: Legume radacinoase, fasole boabe, cartofi de consum - Lot 1 si Citrice si mere - Lot 2, achiziția acestor produse este de strictă necesitate pentru asigurarea hranei, fiind luate măsurile privind asigurarea necesarului acestor produse, fără întrerupere, pentru beneficiarii din unitățile publice de asistență socială destinate persoanelor adulte, persoanelor adulte cu dizabilități si persoanelor vârstnice, precum și copiilor/tinerilor din sistemul de protecție.
Produsele vor fi achiziţionate pentru casele/centrele din subordinea autorităţii contractante în cantitatile, caracteristicile ( specificatiile) tehnice și în conditiile solicitate în caietul de sarcini. Obiectul licitatiei publice deschise îl constituie încheierea unui acord-cadru avand durata de 16 de luni. Se vor încheia contracte subsecvente semestrial/ trimestrial/lunar , în funcție de existența resurselor financiare alocate cu această destinație motivat de faptul că, la momentul demarării procedurii de achiziție, datorită fluctuației beneficiarilor din cadrul caselor/centrelor aflate în subordinea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Satu Mare, nu se poate stabili cu exactitate cantitatea de produse necesară atribuirii unui contract de furnizare, raportată la nevoile proprii de aceste produse aferente unui an bugetar. Acordul cadru se va încheia cu un singur operator economic.
Operatorii econoimici interesati vor transmite solicitarile de clarificari cu cel tarziu 15 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor, conform art. 160 si 161 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice, modificata si completata.
Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire în a 10-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, în masura în care aceste solicitari vor fi adresate în termenul prevazut.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Legume radacinoase, fasole boabe, cartofi de consum
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cantitati estimate minime si maxime ale acordului - cadru:
Cartofi de consum, cantitate min. = 3902 kg, cantitate max. = 62445 kg;
Ceapa uscata, cantitate min. = 700 kg, cantitate max. = 11206 kg;
Fasole uscata, cantitate min. = 334 kg, cantitate max. =5339 kg;
Gulii, cantitate min. = 364 buc, cantitate max. = 5820 buc;
Hrean, cantittae min. = 13 kg, cantitate max. = 206 kg ;
Morcovi, cantitate min. = 724 kg, cantitate max. = 11592 kg;
Patrunjel, cantitate min. = 238 kg, cantitate max. = 3803 kg;
Pastarnac, cantitate min. 75 kg, cantitate max. 1212 kg;
Ridichi negre, cantitate min. = 26 kg, cantitate max. 394 kg;
Sfecla rosie, cantitate min. = 67 kg, cantitate max. 1072 kg;
Telina, cantitate min. = 183 kg, cantitate max. 2926 kg ;
Usturoi, cantitate min. = 57 kg, cantitate max. 917 kg.
Citrice si mere
Los-Nr.: 2
03222000 Früchte und Nüsse
Ananas, cantitate min. = 40 kg, cantitate max. = 634 kg;
Banane, cantitate min. = 535 kg, cantitate max. = 8566 kg;
Clementine, cantitate min. = 289 kg, cantitate max. 4625 kg;
Grapefruit, cantitate min. = 149 kg, cantitate max. 2383 kg;
Kiwi, cantitate min = 194 kg, cantitate max. 3108 kg;
Lamai, cantitate min. = 127 kg, cant. max. 2035 kg;
Mandarine, cantitate min. = 288 kg, cantitate max. 4605 kg;
Mere, cantitate min. = 714 kg, cantitate max. 11407 kg ;
Pomelo, cantitate min. = 102 kg, cantitate max. = 1633 kg;
Portocale, cantitate min. = 394 kg, cantitate max. = 6305 kg.