Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 72729-2023
Bulgarien-Sofia: Leiter
2023/S 025-072729
Bekanntmachung vergebener Aufträge – Sektoren
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Доставка на усукани изолирани проводници ниско напрежение (НН), реф. № PPD 22-099_КС 038
Referenznummer der Bekanntmachung: PPD 22-099_КС 038
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
44318000 Leiter
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Възложителят е открил и провел настоящата процедура на договаряне с предварителна покана за участие на основание чл. 142, ал. 1 от ЗОП.
Предметът на настоящата обществена поръчка не е разделен на обособени позиции.
Прогнозните количества за срокa на договора от 24 (двадесет и четири) месеца, са както следва:
Самоносещ ВКЛ, AI жила 2х16 mm²                    – 1 838 315 м.
Самоносещ ВКЛ, AI жила 4х16 mm²                    – 459 445 м.
Самоносещ ВКЛ, AI жила 4х25 mm²                    – 168 020 м.
ВКЛ с носеща неутрала, AI - 3x35+54.6 mm²       – 119 760 м.
ВКЛ с носеща неутрала, AI - 3x50+54.6 mm²       – 124 185 м.
ВКЛ с носеща неутрала, AI - 3x70+54.6 mm²       – 155 505 м.
ВКЛ с носеща неутрала, AI - 3x95+70 mm²          – 77 355 м.
ВКЛ с носеща неутрала, AI - 3x150+70 mm²        – 16 040 м.
На база прогнозните количества е определена максималната стойност на конкретния договор.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
На основание чл. 142, ал. 1 от ЗОП възложителят открива и провежда процедура на "договаряне с предварителна покана за участие" за възлагане на обществена поръчка с предмет: „Доставка на усукани изолирани проводници ниско напрежение (НН)“, реф. № PPD 22-099_КС 038, въз основа на действаща квалификационнасистема (КС) със същия предмет и реф. № КС 21-038.
Обектът на обществената поръчка е „доставка на стоки, осъществявана чрез покупка" съгласно смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 2 от ЗОП и има за предмет сключване на договор с изпълнител за доставка и покупка на усукани изолирани проводници ниско напрежение, съгласно условията и изискванията от обявлението за създаване на КС и документацията за участие в настоящата процедура.
Участниците задължително оферират всички видове стоки от предмета на поръчката.
Критерий за възлагане - критерият за възлагане на поръчката при определяне на икономически най-изгодната оферта е „най-ниска цена”. На първо място се класира участникът, предложил най-ниска обща стойност.
Доставката се извършва франко складове на възложителя в градовете: София, Враца, Левски и Дупница или на конкретни адреси на обекти на възложителя, посочени от него в съответната поръчка за доставка. Стоката по предмета на поръчката се транспортира (доставя) от изпълнителя, за негова сметка, на негова отговорност и с негови технически средства (ресурси).
Договорът за обществена поръчка е сключен за срок от 24 (двадесет и четири)  месеца, считано от датата на подписването му от страните или до достигане на максималната стойност на договора, определена в съответствие с офертата на избрания изпълнител, в зависимост от това, кое от посочените обстоятелства настъпи първо по време. При настъпване на първото по време от така посочените алтернативни и самостоятелни основания за прекратяване, договорът се прекратява автоматично, без да е необходимо изпращане на уведомление или предизвестие на някоя от страните до другата страна.
Цена и начин на плащане - eдиничните цени на съответните стоки по предмета на поръчката се определят според ценовото предложение на участника, избран за изпълнител (Приложение 1 към договора за обществена поръчка), като възложителят заплаща на изпълнителя само реално извършените, отчетени и приети според условията на договора доставки по цени, определени в ценовото му предложение.
Максималната стойност на договора за обществена поръчка е съответна на общата цена за изпълнение на поръчката, посочена в ценовото предложение на избрания изпълнител.
Плащането на цената по сключения договор за обществена поръчка се извършва в български левове (или в тяхната равностойност в ЕВРО според курса на БНБ, в случай че преди сключването или по време на действие на договора като официално платежно средство в Република България бъде приета общата европейска валута – ЕВРО). Плащането на всяка приета и одобрена доставка се извършва чрез банков превод по банкова сметка на изпълнителя, в срок до 60 (шестдесет) календарни дни, считано от датата на получаване на оригинална фактура за стойността на конкретната доставка и представяне на съпътстващите стоката документи, съгласно договора.