Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 72798-2023
Rumänien-București: Krankenhausbetten
2023/S 025-072798
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord cadru de furnizare Pachet de campare pentru intervenții operative, compus din următoarele cantități maxime de produse: 3.246 cpl. corturi, 293.137 buc. paturi, 285.955 buc. pături, 135.679 buc. saci de dormit, 430.787 buc. saltele pat, 830.691 buc. cearșafuri, 402.586 buc. feţe pernă, 430.928 buc. perne, 152.000 buc. treninguri și 152.000 buc. tricouri.
Referenznummer der Bekanntmachung: 26288978_2022_PAAPD1370377
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33192120 Krankenhausbetten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord cadru de furnizare Pachet de campare pentru intervenții operative, compus din următoarele cantități maxime de produse: 3.246 cpl. corturi, 293.137 buc. paturi, 285.955 buc. pături, 135.679 buc. saci de dormit, 430.787 buc. saltele pat, 830.691 buc. cearșafuri, 402.586 buc. feţe pernă, 430.928 buc. perne, 152.000 buc. treninguri și 152.000 buc. tricouri. Conditii tehnice de calitate, conform Caiet de sarcini;
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data-limită de depunere a ofertelor/candidaturilor 20 zile.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificare/informaţiilor suplimentare:in a -11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
18331000 T-Shirts
18412100 Trainingsanzüge
39143112 Matratzen
39511100 Decken
39512100 Laken
39512500 Kopfkissenbezüge
39516120 Kopfkissen
39522530 Zelte
39522540 Schlafsäcke
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Acord cadru de furnizare Pachet de campare pentru intervenții operative, compus din următoarele cantități maxime de produse: 3.246 cpl. corturi, 293.137 buc. paturi, 285.955 buc. pături, 135.679 buc. saci de dormit, 430.787 buc. saltele pat, 830.691 buc. cearșafuri, 402.586 buc. feţe pernă, 430.928 buc. perne, 152.000 buc. treninguri și 152 buc. tricouri. Conditii tehnice de calitate, conform Caiet de sarcini
Frecvența și valoarea contractelor ce vor fi atribuite: atribuire un contract subsecvent anual.
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent de furnizare Pachet de campare pentru intervenții operative care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului cadru:205.822.503,00 RON
Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru: cantitate minimă Pachet de campare pentru intervenții operative, compus din următoarele cantități minime de produse: 1.623 cpl. corturi, 146.570 buc. paturi, 142.980 buc. pături, 67.840 buc. saci de dormit, 215.395 buc. saltele pat, 415.350 buc. cearșafuri, 201.295 buc. feţe pernă, 215.465 buc. perne, 76.000 buc. treninguri și 76.000 buc. tricouri., cantitate maximă Pachet de campare pentru intervenții operative, compus din următoarele cantități maxime de produse: 3.246 cpl. corturi, 293.137 buc. paturi, 285.955 buc. pături, 135.679 buc. saci de dormit, 430.787 buc. saltele pat, 830.691 buc. cearșafuri, 402.586 buc. feţe pernă, 430.928 buc. perne, 152.000 buc. treninguri și 152 buc. tricouri.
Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului cadru: cantitate minimă Pachet de campare pentru intervenții operative, compus din următoarele cantități minime de produse: 500 cpl. corturi, 7.260 buc. paturi, 8.010 buc. pături, 4.854 buc. saci de dormit, 7.810 buc. saltele pat, 15.820 buc. cearșafuri, 15.820 buc. feţe pernă, 7.956 buc. perne, 5.000 buc. treninguri și 5.000 buc. tricouri., cantitate maximă Pachet de campare pentru intervenții operative, compus din următoarele cantități maxime de produse: 1.623 cpl. corturi, 146.570 buc. paturi, 142.980 buc. pături, 67.840 buc. saci de dormit, 215.395 buc. saltele pat, 415.350 buc. cearșafuri, 201.295 buc. feţe pernă, 215.465 buc. perne, 76.000 buc. treninguri și 76.000 buc. tricouri.