Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Świadczenie usług transportu odpadów
Referenznummer der Bekanntmachung: 2/ZPU/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy zadania:1) Zadanie 1 – transport odpadów opakowań z tworzyw sztucznych o kodzie 15 01 02, transport odpadów opakowań ze szkła o kodzie 15 01 07 oraz transport odpadów w postaci zużytych opon o kodzie 16 01 03. Transport odbywać będzie ze stacji magazynowej przy ul. Olsztyńskiej 3 w Piszu do Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o. o. w Olsztynie.2) Zadanie 2 - transport odpadów o kodach 17 01 07, 17 01 01. Transport odbywać się będzie ze stacji magazynowej w Kotle Dużym do ZUOK w Spytkowie.3) Zadanie 3 – transport komunalnych odpadów zmieszanych o kodzie 20 03 01. Transport odbywać się będzie ze stacji magazynowej w Kotle Dużym do ZGOK w Olsztynie
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Transport odpadów opakowań z tworzyw sztucznych o kodzie 15 01 02, transport odpadów opakowań ze szkła o kodzie 15 01 07 oraz transport odpadów w postaci zużytych opon o kodzie 16 01 03.
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi transportu odpadów. 2. Zadanie 1 – transport odpadów opakowań z tworzyw sztucznych o kodzie 15 01 02, transport odpadów opakowań ze szkła o kodzie 15 01 07 oraz transport odpadów w postaci zużytych opon o kodzie 16 01 03. Transport odbywać będzie ze stacji magazynowej przy ul. Olsztyńskiej 3 w Piszu do Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o. o. w Olsztynie. a) dla odpadów opakowań z tworzyw sztucznych: szacunkowa ilość odbioru odpadów z tworzyw sztucznych 800 Mg, średnia waga jednego kursu nie mniej niż 5 Mg, prognozowana ilość kursów 155. b) dla odpadów opakowań ze szkła: szacunkowa ilość odbioru odpadów ze szkła 700 Mg, średnia waga jednego kursu nie mniej niż 20 Mg, prognozowana ilość kursów 32. c) dla zużytych opon: szacunkowa ilość odbioru zużytych opon 50 Mg, średnia waga jednego kursu nie mniej niż 12 Mg, prognozowana ilość kursów 5. 3. Zamawiający informuje iż faktyczna ilość kursów transportu w zadaniu nr 1 uzależniona będzie od ilości i wielkości zapotrzebowania określonego przez Zamawiającego w okresie trwania umowy i może być niższa lub wyższa od ilości podanych w przedmiocie zamówienia dotyczącego danego zadania. Wykonawcy nie przysługują wobec Zamawiającego z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Dla zadania 1 maksymalna ilość kursów wykonanych w ciągu jednego dnia - 2 dla każdego rodzaju odpadu. 5. Załadunek odpadów na samochody Wykonawcy odbywać się będzie na koszt Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany będzie do podstawienia pojazdu przystosowanego do przewozu odpadów, dostosowanego do możliwości technicznych ładowarki (zasięg zasypu do 4 m). 6. Transport odpadów odbywa się w sposób uniemożliwiający rozprzestrzenianie się odpadów poza środki transportu, w szczególności ich wysypywanie, pylenie i wyciek oraz ograniczający do minimum uciążliwość zapachową. 7. Transport odpadów odbywa się w sposób ograniczający do minimum oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady, jeżeli mogą one spowodować negatywne oddziaływanie transportowanych odpadów na środowisko lub życie i zdrowie ludzi. 8. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji zamówienia zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2022 r. poz. 699 z późn. zm.), ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. z 2021 r. poz. 1973 z późn. zm.), ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1297 z późn. zm.) oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. 9. Wykonawca jest zobowiązany do ważenia odebranych odpadów, w ramach wykonywania przedmiotu zamówienia, na której każdorazowo będzie ważył odebrane odpady. Czynność ważenia odpadów zostanie każdorazowo udokumentowana sporządzonym przez Wykonawcę raportem wagowym i kartą przekazania odpadów w systemie BDO. 10. Wykonawca każdorazowo będzie dokonywał ważenia transportowanych odpadów na wadze najazdowej zlokalizowanej w miejscu wskazanym przez Zamawiającego na terenie miasta Pisz oraz uzyskiwał potwierdzenia wagi transportowanych odpadów przez podmiot przyjmujący/ odbierający. 11. Wykonawca jest zobowiązany posiadać przez cały okres trwania zamówienia wymagane prawem zezwolenie na prowadzenie działalności stanowiącej przedmiot zamówienia i okazywać je na każde żądanie Zamawiającego. 12. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia przy zachowaniu należytej staranności zgodnie z przepisami prawa, a w szczególności z zakresu ochrony środowiska, ustawy o odpadach. 13. Wykonawca bez dodatkowego wynagrodzenia zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia w przypadku zmian w obowiązujących przepisach prawa mających wpływ na wykonanie przedmiotu zamówienia, zgodnie z tymi zmianami. 14. Wymagania odnośnie środków transportu odpadów dla Zadania 1: samochód ciężarowy- ciągnik siodłowy, naczepa z ruchomą podłogą otwierana z tyłu, wysokość naczepy- max. 4 m, ładowność dla odpadów - max. 24 Mg.
Przedmiotem zamówienia w zadaniu nr 2 jest transport odpadów zmieszanych z betonu i gruzu o kodzie 17 01 07 oraz odpadów betonu i gruzu o kodzie 17 01 01. Transport odbywać się będzie ze stacji magazynowej w Kotle Dużym do ZUOK w Spytkowie.
Los-Nr.: 2
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi transportu odpadów. 2. Przedmiotem zamówienia w zadaniu nr 2 jest transport odpadów zmieszanych z betonu i gruzu o kodzie 17 01 07 oraz odpadów betonu i gruzu o kodzie 17 01 01. Transport odbywać się będzie ze stacji magazynowej w Kotle Dużym do ZUOK w Spytkowie. a) dla odpadów zmieszanych z betonu i gruzu:szacunkowa ilość odbioru odpadów zmieszanych z betonu i gruzu 500 Mg, średnia waga jednego kursu nie mniej niż 14 Mg, prognozowana ilość kursów w okresie trwania umowy 36, b) dla odpadów betonu i gruzu: szacunkowa ilość odbioru odpadów betonu i gruzu to 50 Mg, średnia waga jednego kursu nie mniej niż 14 Mg, prognozowana ilość kursów w okresie trwania umowy 4. 3. Zamawiający informuje iż faktyczna ilość kursów transportu w zadaniu nr 2 uzależniona będzie od ilości i wielkości zapotrzebowania określonego przez Zamawiającego w okresie trwania umowy i może być niższa lub wyższa od ilości podanych w przedmiocie zamówienia dotyczącego danego zadania. Wykonawcy nie przysługują wobec Zamawiającego z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Dla zadania 2 maksymalna ilość kursów wykonanych w ciągu jednego dnia - 2 dla każdego rodzaju odpadu. 5. Załadunek odpadów na samochody Wykonawcy odbywać się będzie na koszt Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany będzie do podstawienia pojazdu przystosowanego do przewozu odpadów, dostosowanego do możliwości technicznych ładowarki (zasięg zasypu do 4 m). 6. Transport odpadów odbywa się w sposób uniemożliwiający rozprzestrzenianie się odpadów poza środki transportu, w szczególności ich wysypywanie, pylenie i wyciek oraz ograniczający do minimum uciążliwość zapachową. 7. Transport odpadów odbywa się w sposób ograniczający do minimum oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady, jeżeli mogą one spowodować negatywne oddziaływanie transportowanych odpadów na środowisko lub życie i zdrowie ludzi. 8.Wykonawca jest zobowiązany do realizacji zamówienia zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2022 r. poz. 699 z późn. zm.), ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. z 2021 r. poz. 1973 z późn. zm.), ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1297 z późn. zm.) i innymi przepisami prawa regulującymi wykonywanie przedmiotu zamówienia, w tym w szczególności dotyczącymi prowadzenie ewidencji odpadów. 9. Wykonawca jest zobowiązany do ważenia odebranych odpadów, w ramach wykonywania przedmiotu zamówienia, na której każdorazowo będzie ważył odebrane odpady. Czynność ważenia odpadów zostanie każdorazowo udokumentowana sporządzonym przez Wykonawcę raportem wagowym i kartą przekazania odpadów w systemie BDO. 10. Wykonawca każdorazowo będzie dokonywał ważenia transportowanych odpadów na wadze najazdowej zlokalizowanej w miejscu wskazanym przez Zamawiającego na terenie miasta Pisz oraz uzyskiwał potwierdzenia wagi transportowanych odpadów przez podmiot przyjmujący/ odbierający. 11. Wykonawca jest zobowiązany posiadać przez cały okres trwania zamówienia wymagane prawem zezwolenie na prowadzenie działalności stanowiącej przedmiot zamówienia i okazywać je na każde żądanie Zamawiającego. 12. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia przy zachowaniu należytej staranności zgodnie z przepisami prawa, a w szczególności z zakresu ochrony środowiska, ustawy o odpadach. 13. Wykonawca bez dodatkowego wynagrodzenia zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia w przypadku zmian w obowiązujących przepisach prawa mających wpływ na wykonanie przedmiotu zamówienia, zgodnie z tymi zmianami. 14. Wymagania odnośnie środków transportu odpadów dla Zadania 2: samochód ciężarowy- ciągnik siodłowy, naczepa z ruchomą podłogą otwierana z tyłu, wysokość naczepy- max. 4 m, ładowność dla odpadów - max. 24 Mg, dopuszczalna masa całkowita zestawu (ciągnik siodłowy + naczepa z towarem) nie może przekraczać 40 Mg.
Transport odpadów zmieszanych o kodzie 20 03 01.
Los-Nr.: 3
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi transportu odpadów. 2. Przedmiotem zamówienia w zadaniu nr 3 jest transport komunalnych odpadów zmieszanych o kodzie 20 03 01. Transport odbywać się będzie ze stacji magazynowej w Kotle Dużym do ZGOK w Olsztynie. Szacunkowa ilość odbioru odpadów zmieszanych to 600 Mg, średnia waga jednego kursu nie mniej niż 20 Mg transportu odpadu, prognozowana ilość kursów w okresie trwania umowy 30. 3. Zamawiający informuje iż faktyczna ilość kursów transportu w zadaniu nr 3 uzależniona będzie od ilości i wielkości zapotrzebowania określonego przez Zamawiającego w okresie trwania umowy i może być niższa lub wyższa od ilości podanych w przedmiocie zamówienia dotyczącego danego zadania. Wykonawcy nie przysługują wobec Zamawiającego z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Dla zadania 3 maksymalna ilość kursów wykonanych w ciągu jednego dnia - 2 dla każdego rodzaju odpadu. 5. Załadunek odpadów na samochody Wykonawcy odbywać się będzie na koszt Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany będzie do podstawienia pojazdu przystosowanego do przewozu odpadów, dostosowanego do możliwości technicznych ładowarki (zasięg zasypu do 4 m). 6. Transport odpadów odbywa się w sposób uniemożliwiający rozprzestrzenianie się odpadów poza środki transportu, w szczególności ich wysypywanie, pylenie i wyciek oraz ograniczający do minimum uciążliwość zapachową. 7. Transport odpadów odbywa się w sposób ograniczający do minimum oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady, jeżeli mogą one spowodować negatywne oddziaływanie transportowanych odpadów na środowisko lub życie i zdrowie ludzi. 8. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji zamówienia zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2022 r. poz. 699 z późn. zm.), ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. z 2021 r. poz. 1973 z późn. zm.), ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1297 z późn. zm.) i innymi przepisami prawa regulującymi wykonywanie przedmiotu zamówienia, w tym w szczególności dotyczącymi prowadzenie ewidencji odpadów. 9. Wykonawca jest zobowiązany do ważenia odebranych odpadów, w ramach wykonywania przedmiotu zamówienia, na której każdorazowo będzie ważył odebrane odpady. Czynność ważenia odpadów zostanie każdorazowo udokumentowana sporządzonym przez Wykonawcę raportem wagowym i kartą przekazania odpadów w systemie BDO. 10. Wykonawca każdorazowo będzie dokonywał ważenia transportowanych odpadów na wadze najazdowej zlokalizowanej w miejscu wskazanym przez Zamawiającego na terenie miasta Pisz oraz uzyskiwał potwierdzenia wagi transportowanych odpadów przez podmiot przyjmujący/ odbierający. 11. Wykonawca jest zobowiązany posiadać przez cały okres trwania zamówienia wymagane prawem zezwolenie na prowadzenie działalności stanowiącej przedmiot zamówienia i okazywać je na każde żądanie Zamawiającego. 12. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia przy zachowaniu należytej staranności zgodnie z przepisami prawa, a w szczególności z zakresu ochrony środowiska, ustawy o odpadach oraz w zakresie warunków uzyskania zezwolenia od właściwego organu administracji publicznej na prowadzenie działalności w zakresie gospodarowania odpadami. 13. Wykonawca bez dodatkowego wynagrodzenia zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia w przypadku zmian w obowiązujących przepisach prawa mających wpływ na wykonanie przedmiotu zamówienia, zgodnie z tymi zmianami. 14. Wymagania odnośnie środków transportu odpadów dla Zadania 3: 1) samochód ciężarowy- ciągnik siodłowy, 2) naczepa z ruchomą podłogą otwierana z tyłu, 3) wysokość naczepy- max. 4 m, 4) ładowność dla odpadów - max. 24 Mg, 5) dopuszczalna masa całkowita zestawu (ciągnik siodłowy + naczepa z towarem) nie może przekroczyć 40 Mg.