Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Utveckling av Skolspåret 37 - 43, lägenhetskonverteringar, Hjällbo - Distrikt Angered
Referenznummer der Bekanntmachung: UH22-/75
II.1.2)CPV-Code Hauptteil45211341 Bau von Wohnungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Projektet avser konvertering till lägenheter av ett flerbostadshus i Hjällbo, Göteborg. Projektet omfattar en lamellbyggnad bestående av fyra trapphus med sex lägenheter per trapphus, dvs 24 st lägenheter totalt, driftsutrymmen, förråd m.m. Samtliga lägenheter är 4 RoK. Ny takkonstruktion, ändringar i skyddsrum och nya entréer med vissa markåtgärder utföres och total uppfräschning av fasader. Projektet är en totalentreprenad.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)45211100 Bauarbeiten für Wohnhäuser
45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten
45262700 Umbau von Gebäuden
45300000 Bauinstallationsarbeiten
45310000 Installation von elektrischen Leitungen
45330000 Installateurarbeiten
45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
45400000 Baufertigstellung
45421000 Bautischlerarbeiten
45443000 Fassadenarbeiten
51900000 Installation von Lenk- und Steuersystemen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: