Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Bauleistung - 72932-2023
Rumänien-Miercurea Ciuc: Bauarbeiten
2023/S 025-072932
Auftragsbekanntmachung
Bauauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Execuție lucrări „Reabilitare autogară” LOT 2- Schimbare de destinatie din atelier in depou (statie de depozitare, alimentare, intretinere si service) pentru autobuze ecoeficiente, amenajarea terenului aferent, inclusiv proiectarea stației de alimentare cu CNG
Referenznummer der Bekanntmachung: 4245747-2023-PAAPD1168215
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45000000 Bauarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectul achizitiei este executie lucrari "Reabilitare Autogara" din mun. Miercurea Ciuc, LOT 2: Schimbare de destinație din atelier în depou (stație de depozitare, alimentare, întreținere și service) pentru autobuze ecoeficiente, amenajarea terenului aferent, cu scopul de a asigura calitatea corespunzătoare a investiției ”Reabilitare autogară”.
ATENȚIE! În cadrul Lotului 2 executantul va asigura și proiectarea stației, inclusiv instalației de alimentare cu CNG, precum și obținerea avizelor și autorizațiilor. Serviciile de proiectare includ studii suport, proiectarea stației cu proiectele pe specialități, pregătirea documentelor necesare obținerii avizelor, verificarea tehnică de calitate a proiectului tehnic și a detaliilor de execuție. În valoarea echipamentului este inclusă și valoarea pentru proiectare, verificare proiect și montajul acestuia.
La proiectarea stației de încărcare se va lua în considerare și instalarea unei soluții alternative privind asigurarea funcționării stației în flux continuu.
Perioada de garanție a lucrărilor: în funcție de categoriile de importanță a construcțiilor, este prevăzută o durată minimă - pentru construcțiile încadrate în categoria de importanță C, stabilite potrivit art. 7, alin. (3) din legea 10/1995.
Autoritatea contractantă solicită o durată minimă de 3 ani ca perioadă de garanție al lucrărilor.
Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari înainte de data limita de depunere a ofertelor este 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde la solicitari in termen de 11 zile inainte de data depunerii ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 18 550 855.21 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: