Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 73051-2023
Ungarn-Sarkad: Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
2023/S 025-073051
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Élelmiszerek beszerzése 2023. 9 hónapra
Referenznummer der Bekanntmachung: EKR000108652023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Különféle élelmiszerek beszerzése és szállítása 2023. évben, 9 hónapra az alábbiak szerint:
1. rész: Húskészítmények 4 900 kg, 55 tétel
2. rész: Tej, tejtermékek 27 300 liter, 2 930 kg, 51 270 db, 86 tétel
3. rész: Fűszerek, vegyes élelmiszerek 18 200 kg, 22 800 db, 133 tétel
Részletes leírás, specifikáció a dokumentumban található.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 57 000 000.00 HUF
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Húskészítmények
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
15131700 Fleischzubereitungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Teljes mennyiség: Húskészítmények: 4 900 kg, 55 tétel.
Az ajánlattevő által szállított élelmiszer termékeknek meg kell felelnie az élelmiszer termékek forgalomba hozatalára vonatkozó jogszabályoknak, valamint a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak. Ajánlattevő kizárólag I. osztályú minőségű árura vonatkozóan tehet árajánlatot, illetve az Ajánlatkérő csak I. osztályú minőségű árut fogad el.
A szállítás körülményeinek és a szállítóeszköznek meg kell felelnie a hatályos jogszabályoknak, különös tekintettel a 852/2004. EK rendeletben, valamint a 853/2004. EK rendeletben meghatározott követelményeknek.
Az elszámolás (számlázás) a szerződés hatálya alatt ténylegesen megrendelt/leszállított élelmiszerféleségek és mennyiségek alapján történik, a nyertes ajánlattevő által megadott egységárak alapján.
A 321/2015. Korm.r. 46. § (3) bekezdése alapján a szerződés tárgya által indokoltan a műszaki leírás hivatkozik meghatározott gyártmányú, típusú, márkanevű termékre, árura. Ajánlatkérő megítélése szerint így lehetséges a szerződés tárgyának (2) bekezdés szerinti, kellően pontos és érthető leírása. Az ilyen megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést kell szerepeltetni.
A megjelölt márkanevű termék helyett azzal mindenben (kiszerelés, energiatartalom, tápanyagtartalom, összetétel, forma stb.) egyenértékű termék ajánlható. Ilyen esetben, az árajánlat táblázatban egyértelműen (vastag betűvel kell jelezni!) utalni kell erre a tényre, és külön mellékletben meg kell adni azokat az információkat és igazolásokat (termékspecifikáció, gyártmánylap), mely alapján eldönthető, hogy a helyettesítő termék valóban egyenértékű-e a kért áruval.
Felhívjuk a figyelmet, hogy az egyenértékűség bizonyítása az ajánlattevő feladata.
Ebben nem csak a megajánlott termékre, hanem a kért termékre vonatkozó adatokat is meg kell adni „objektív bizonyítékkal” alátámasztva. Objektív bizonyítéknak minősül pl. a gyártói terméklap, vizsgálati jegyzőkönyv, összetételt bizonyító leírás, árucímke.
Ha az ajánlatkérő az ilyen úton (vagy egyéb forrásból) tudomására jutott információk alapján arra a következtetésre jut, hogy az egyenértékűség nem áll fenn, úgy annak a terméknek (és így ezáltal annak a résznek) a tekintetében az ajánlatot érvénytelennek nyilvánítja.
Amennyiben a teljes egyenértékűség nem áll fenn, akkor az ajánlatkérő az ajánlatot érvényteleníti a Kbt. 73. § (1) bekezdése e) pontja alapján, mivel ekkor a Kbt. 2. § (2) bekezdése alapján nem biztosítható az ajánlattevők esélyegyenlősége.
Szállítási feltételek:
A szállítás időpontjában a termék a gyártó által meghatározott fogyaszthatósági idő minimum 2/3 részével kell rendelkezzen.
A Húskészítmények szállítása heti 5 alkalommal (hétfő - kedd - szerda - csütörtök - péntek), a megrendelt mennyiségben történik Ajánlatkérő címére 5.00 - 6.00 óra közötti időben. A heti mennyiség megrendelése a megelőző hét csütörtök napján 15.00 óráig írásban, email-en elküldve történik. Az esetleges rendelés módosítás a szállítást megelőző nap 13.00 óráig telefonon lehetséges.
Részletes leírás, specifikáció a dokumentációban található.
Tej, tejtermékek
Los-Nr.: 2
15500000 Molkereierzeugnisse
Teljes mennyiség: Tej, tejtermékek: 27 300 liter, 2 930 kg, 51 270 db, 86 tétel.
A 321/2015. Korm.r. 46. § (3) bekezdése alapján a szerződés tárgya által indokoltan a műszaki leírás hivatkozik meghatározott gyártmányú, típusú, márkanevű termékre, árura. Ajánlatkérő megítélése szerint így lehetséges a szerződés tárgyának (2) bekezdés szerinti, kellően pontos és érthető leírása. Az ilyen megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést kell szerepeltetni. A megjelölt márkanevű termék helyett azzal mindenben (kiszerelés, energiatartalom, tápanyagtartalom, összetétel, forma stb.) egyenértékű termék ajánlható. Ilyen esetben, az árajánlat táblázatban egyértelműen (vastag betűvel kell jelezni!) utalni kell erre a tényre, és külön mellékletben meg kell adni azokat az információkat és igazolásokat (termékspecifikáció, gyártmánylap), mely alapján eldönthető, hogy a helyettesítő termék valóban egyenértékű-e a kért áruval.
A Tej, tejtermékek szállítása hétfő - kedd - szerda - csütörtök - péntek a megrendelt mennyiségben, történik Ajánlatkérő címére 5.00 - 5.15 óra közötti időben. A heti mennyiség megrendelése a megelőző hét csütörtök napján 15.00 óráig írásban, email-en elküldve történik.
Az esetleges rendelés módosítás a szállítást megelőző nap 13.00 óráig telefonon lehetséges.
Fűszerek, vegyes élelmiszerek
Los-Nr.: 3
15800000 Diverse Nahrungsmittel
15870000 Würzmittel
15890000 Verschiedene Lebensmittel und Trockenerzeugnisse
Teljes mennyiség: Fűszerek, vegyes élelmiszerek: 18 200 kg, 22 800 db, 133 tétel.
Minden termék vonatkozásában Ajánlattevőnek ajánlatában írásban, táblázatos formában ismertetnie kell a megajánlott termékek 37/2014. (IV. 30.) EMMI rendelet 6. § (2) bekezdésben a) és b) pontjában foglaltaknak megfelelő összetevőit.
Az Ajánlatkérő előírja, hogy a szállítási időpontban a termék a minőség megőrzési idő minimum 2/3 részével rendelkezzen!
A fűszerek, vegyes élelmiszerek szállítása heti két alkalommal, a megrendelés szerinti munkanapon, a megrendelt mennyiségben történik Ajánlatkérő címére reggel 7.00 - 10.00 óra közötti időben. A szükséges mennyiség megrendelése a szállítást megelőző nap 15.00 óráig írásban, email-en elküldve történik.