AK Kbt. 69. § (4) bek. szerinti felhívása esetén az alkalmasság megítéléséhez szükséges adatok és a megkövetelt igazolási mód:
1-2. rész esetében:
a) teljesítés időtartama (kezdő és befejező időpontja év, hónap és nap megjelölésével);
b) szerződést kötő másik fél megnevezése és székhelye, a felvilágosítást adó személy neve és telefonszáma;
c) szolgáltatás tárgya, mennyisége (olyan részletezettséggel, hogy abból az alkalmassági minimumkövetelménynek való megfelelés kétséget kizáróan megállapítható legyen);
d) arra vonatkozó nyilatkozat, hogy a teljesítés az előírásoknak és a szerződésnek megfelelően történt-e.
2. rész:
M.1) Alkalmatlan az AT a szerződés teljesítésére, amennyiben nem rendelkezik a felhívás feladásának napjától visszafelé számított három évben (36 hónapban) az előírásoknak és a szerződésnek megfelelően teljesített alábbi referenciákkal:
M.1.1) legalább 1 db, a felsorolt nyomdai termékek (molinók, plakátok, táblanyomtatás, matricák] közül bármely(ek) nagyformátumú digitális nyomtatási kivitelezését magába foglaló szolgáltatásra vonatkozó referenciákkal, melyek mértéke összesen min. 15 000 db nyomdai termék és amelyek közül legalább 1db referencia min. 12 hónapos időtartamra vonatkozott.
AT az előírást legfeljebb 5 db referenciával teljesítheti.
AK a Kr. 21. § (3a) bek. a) pontja alapján a felhívás feladásától visszafelé számított 3 évben (36 hónapban) befejezett, de legfeljebb 6 éven (72 hónapon) belül megkezdett referenciákat veszi figyelembe.
M.2) Alkalmatlan az AT a szerződés teljesítésére, amennyiben nem rendelkezik az alábbi szakemberekkel:
M.2.1) legalább 1 fő, a szerződés teljesítése során nyomdászként eljáró szakember, aki felsőfokú nyomdaipari végzettséggel, és min. 36 hónap nyomdaipari szakmai gyakorlattal rendelkezik;
M.2.2) legalább 1 fő, a szerződés teljesítése során nyomdai gépkezelőként eljáró szakember, aki középfokú nyomdai szakképesítéssel, és min. 36 hónap nyomdaipari szakmai gyakorlattal rendelkezik.
A szakemberek teljes szerződés időtartama alatti rendelkezésre állása szükséges.
Az egyes szakemberek között a részeken belül az átfedés nem megengedett, de a részek között az átfedés megengedett.
M.3) Alkalmatlan az AT a szerződés teljesítésére, amennyiben nem rendelkezik az alábbi (vagy ezekkel egyenértékű) eszközökkel/berendezésekkel:
M.3.1.) legalább 1 db, nagyformátumú digitális nyomtató (melyek teljesítménye expressz módban min. 50m2/óra, maximális minőségű módban pedig min. 10m2/óra) , amelyek legkevesebb 4 színnel képes nyomtatni;
M.3.2) legalább 1 db, a nyomatok feldolgozását, kiszerelését lehetővé tevő eszköz (vágás, ringlizés, szegés, laminálás, riccelés);
M.3.3) legalább 1 db, színes digitális íves digitális nyomógép, amely min. SRA3 (320 x 450 mm) méretben képes nyomtatni;
M.3.4) legalább 1 db, kültéri plakátok és molinók nyomtatására alkalmas, nagyformátumú digitális nyomtató, amely min. 160cm nyomtatási szélességben képes nyomtatni.