Soziale und andere besondere Dienstleistungen – öffentliche Aufträge
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Rekrytointipainotteinen työnhakuvalmennus
II.1.2)CPV-Code Hauptteil79611000 Arbeitsvermittlungsdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Tämä on tarjouspyynnön KESELY/2595/2022 jälki-ilmoitus. Hankitun palvelun tavoite on parantaa asiakkaan työnhakutaitoja ja antaa valmiudet omatoimiseen työnhakuun ja työllistymiseen. Ensisijaisena tavoitteena on asiakkaan nopea työllistyminen. Palvelua tarjotaan Keski-Suomen TE-toimiston ja Keski-Suomen työllisyyden kuntakokeilujen asiakkaille. Asiakasohjaus hankittavaan palveluun tapahtuu Keski-Suomen TE-toimiston ja alueen työllisyyden kuntakokeilujen kautta. Palvelua hankittiin yhteensä enintään 500 asiakkaalle. Valmennuksen kesto on 7 päivää. Yhteensä palvelua hankittiin enintään 3500 opiskelijatyöpäivää.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Tarkempi kuvaus hankinnasta on toimitettu tarjouspyynnön liitteenä olevassa palvelukuvauksessa (LIITE 1) sekä muissa tarjouspyynnön liitteissä. Hankitun palvelun tavoite on parantaa asiakkaan työnhakutaitoja ja antaa valmiudet omatoimiseen työnhakuun ja työllistymiseen. Ensisijaisena tavoitteena on asiakkaan nopea työllistyminen. Palvelua tarjotaan Keski-Suomen TE-toimiston ja Keski-Suomen työllisyyden kuntakokeilujen asiakkaille. Asiakasohjaus hankittavaan palveluun tapahtuu Keski-Suomen TE-toimiston ja alueen työllisyyden kuntakokeilujen kautta. Palvelua hankittiin yhteensä enintään 500 asiakkaalle. Valmennuksen kesto on 7 päivää. Yhteensä palvelua hankittiin enintään 3500 opiskelijatyöpäivää.