Bauleistung - 732015-2022
Submission deadline has been amended by:  104631-2023
Ungarn-Miskolc: Bauarbeiten
2022/S 250-732015
Auftragsbekanntmachung
Bauauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Miskolc - Szinva-híd csp. felújítás és szélesítés
Referenznummer der Bekanntmachung: EKR001938742022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45000000 Bauarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
A TOP-6.1.5-16-MI1-2017-00002 „Kiss Ernő utca felújítása valamint a Thököly Imre utca és a Hideg sor felújítása és kiszélesítése” elnevezésű projekt keretein belül sor kerül a híd, közlekedés, közmű, Szinva meder felújítás, jelzőlámpás forgalomirányítás, elektromos ellátás és távközlés kiváltással összefüggő kivitelezési feladatok ellátására. A hídszerkezet szélesítés építése Miskolc belterületén, a hrsz.: 22335 ingatlanon történik. Ezen a helyen meglévő közúti hídszerkezet található, melynek szélesítése a közlekedési csomópont felújításával egy időben történik. A szélesítés célja a megnövekedett közúti forgalom átvezetése a Kiss Ernő utca és a Vologda utca között, ezzel az észak felé haladó forgalom alól mentesül a belváros.
Építendő útszakasz: A Kiss E. u. 1+973,25 - 2+153,46 szelvényei között 180,21 m hosszban.
Kivitelezésre kerülő közművek:
- Csapadékcsatorna építés: 5,4 m DN 300 vb. + 57,2 m DN 200 KGPVC + 31,8 m DN 250 KGPVC - Vízvezeték: 25,8 m DN 315 KPE,
- Hírközlés: Qv kábel 150x4x0,4: 121 m + Qv kábel 200x4x0,6: 121 m + optikai kábel 4x12B MONO: 685 m + optikai kábel 8x12B MONO: 370 m,
- Elektromos hálózat: 4x50 mm2 NAYY kábel fektetése: 430 m + 6 db 8 m-es oszlop bontása + 1 db 10 m-es oszlop bontása + 11 db 10 m-es acél oszlop építése
Kivitelezéssel érintett híd teljes szélessége: 19,4 m, hossza: 14,2 m
A részletes mennyiségeket a közbeszerzési dokumentumok részét képező tervek, műszaki dokumentumok tartalmazzák.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
45221111 Bau von Straßenbrücken
45221119 Bauarbeiten zur Erneuerung von Brücken
45231600 Bauarbeiten für Übertragungsnetz
45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
45233120 Straßenbauarbeiten
45233221 Straßenmarkierungsarbeiten
45233223 Aufbringen von Fahrbahnschichten
45233320 Fundamentierungsarbeiten für Landstraßen
45247110 Kanalbauarbeiten
45247130 Bau von Aquädukten
45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen
45316212 Installation von Verkehrsampeln
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
A Kiss Ernő utca kiszélesítése és új forgalmi sáv építése a Thököly u - Damjanich utcák között, valamint a Thököly Imre utcai közúti híd sávbővítése a projekt műszaki tartalma. Jelen projekt a Kiss Ernő u. Wesselényi utca és Damjanich utcák közötti útszakaszát, valamint a Thököly Imre utcai közúti híd sávbővítését érinti, az ehhez tartozó kiegészítő munkákkal együtt.
A közlekedésbiztonság fokozására a közlekedési csomópontban a Kiss Ernő utcán mindkettő irányban autóbusz öböl kialakítása történik. A híd felújítása során a közúti közlekedési pálya és gyalogos járdák szélesítésre kerülnek, a híd környezetében a Szinva patak mederburkolásának felújítása készül. A 22133/56 hrsz.-ú ingatlanon zúzottkő szórású kivitelezési felvonulási terület kialakítása tervezett.
A Wesselényi utca csomópontjától keleti irányban haladva a Kiss Ernő utca a déli oldalon egy forgalmi sávval szélesítésre kerül. A Thököly utca csatlakozása után a nagyívű balra kanyarodó sáv árnyékában az átkelő gyalogosok védelmére a gyalogos átkelőhely mindkettő oldalán betontérkő burkolatú sziget kerül kialakításra. A tervezett út felújítás határvonala, a Damjanich közlekedési csomóponttól nyugati irányban végződő közúti szegélyátépítés, aszfaltburkolat felújítás Kiss Ernő utca szelvényezés szerint 2+153,33 km vonala lesz. A jelenleg külső forgalmi sávban kialakított autóbusz megállóhely helyett, szabványos autóbusz öböl készül, a városban jelenleg már számos helyen épített Simple City fedett utas várakozóhely telepítésével. Az érintett építési szakaszon a Kiss Ernő utca déli gyalogosjárdája átépítésre kerül. Az 1,5 m széles aszfaltburkolatú gyalogos járda és a közút között 1,5 m széles zöldsáv kialakítása történik. A Kiss Ernő utca északi oldalán a Thököly utca 2+068,13 km csatlakozása után szabványos méretű autóbuszöböl kialakítása tervezett, a déli oldalihoz hasonló Simple City esőbeálló várakozóhely kialakításával. Az autóbusz megállóhely a Szinva patakmeder rézsűjén a mederburkolat széle mellett, mintegy 1,0 m magas támfallal készül. A Thököly utcai Szinva híd pályaszerkezetének felújítása négy forgalmi sáv kialakítására alkalmas 13,5 m széles közlekedési pályával készül. Jelenleg a hídon három forgalmi sáv kialakítása történik. A Szinva híd déli oldalán a Kiss Ernő utca burkolat széle vonaláig jelenleg nagy a szintkülönbség. A kanyarodó járművek, a csuklós autóbusz alváza felakad. A burkolat mélypontja, a Kiss Ernő utca északi szegélyvonalában a híd délnyugati sarkánál a meglévő víznyelőnél található. A víznyelő, a burkolat mélypont áthelyezésével a Kiss Ernő utca északi oldali burkolatának a híd csatlakozási szélességben történő megemelése tervezett.
A híd északi oldalán az utat keresztező DN 300 KMPVC vízvezeték kiváltása tervezett D 315 KPE csővezetékre, a Vászonfehérítő utcai tolózáraknától indítva a Thököly utca burkolata alatt található tolózáraknáig 28,5 fm hosszon.
A Telekom alépítményi hálózatának kiváltására a tervdokumentáció részeként külön szakági munkarész készült.
Az elektromos hálózat kialakítására a tervdokumentáció részeként külön szakági munkarész készült.
A hídszélesítés a meglévővel azonos szabad nyílással (12,60 m), két oldalon tervezett. Az átvezetett út szélessége a hídon 13,50 m. Tervezett alapozási mód folyamatos spirállal fúrt 60 cm átmérőjű CFA technológiájú cölöp. AA” hídfő szélesítése alatt 2-2 db, egymástól 2,30 m tengelytávolsággal, a „B” hídfő szélesítése alatt 3-3 db, egymástól 2,50 m tengelytávolsággal, +1-1 db a szárnyfal alatt. A cölöpök 12 db D=20 mm átmérőjű hosszvasalással készülnek. A cölöpösszefogó gerenda keresztmetszete 120/100 cm. Az alépítményi szerkezetek helyszíni betonozással, monolitikusan készülnek. Az alapokat és a felszerkezet végkereszttartóját 1,0 m vastag tömör fal köti össze. A meglévő felszerkezet kétoldali járdakonzolját el kell bontani a pályalemez egy részével. Az együttdolgozó pályalemez betonját vissza kell bontani. Hasonlóan a hídfők feletti végkereszttartó betonja is visszabontandó. A meglévő EHGE gerendák a helyükön maradnak. A megszélesített hídfők falaira 70 cm magas, előregyártott FPT-70-13,80 hídgerendákat kell beépíteni. A tartókon monolit vasbeton pályalemez készül minimális 20 cm vastagsággal, melyet hídtengelyben fel kell vastagítani maximum 30 cm-re. A lemez szerkezeti vastagsága 20-30 cm. A végkereszttartó 35x90 cm keresztmetszettel épül. Alkalmazott betonminőség C 35/45. A pályalemez keresztirányban, két oldalra 1,5%-ot esik. A burkolat mélyvonalánál a monolit pályalemez felső síkját 3%-os ellen-eséssel visszatörtük. A híd járdái monolitikusan készülnek, 2,20 m és 2,95 m szélességgel és csatlakoztatni kell a további út melletti járdához. A szigetelésen szivárgó vizek összegyűjtésére és elvezetésére a mélyvonal teljes hosszán burkolatszivárgót kell építeni. A hídon lévő korlátoszlopokat a védőföldelésbe fémesen (hegesztéssel) be kell kötni. A híd szegélyébe magassági mérőpontokat kell elhelyezni a támaszoknál és a nyílás középbe. A hídon nincs közvilágítás, oszlopok kétoldalt a parton beépíthetők. A híd építése az engedélyezési, egyeztetési adatszolgáltatás alapján, közművezetéket érint. jelenleg 3 db védőcsőben vezetett távközlési kábel található a hídon, melyeket a szélesítés során függesztett kábelcsatornába kell áthelyezni. A híd környezetében forgalomirányító lámpák kerülnek telepítésre. Ezekhez tartozó jelzőkábeleket, védőcsőben a hídfő környezetében, terepszint alatt kell beépíteni. Az acél hídkorlátot teljes egészében tüzihorganyzott kivitelben kell készíteni. A betonkorrózió (só korrózió) elleni védelmi bevonatot fel kell vinni.
A vízállás észleléséhez a híd alvízi oldalán, a jobb parton a tervezett rézsűlépcső mellett az 5+509 sz. szelvényben 1:2 -es lapvízmérce kerül elhelyezésre. A híd szélesítésével egyidejűleg új mederburkolat készül az 5+504-5+539 számú szelvények között a mintakeresztszelvény alapján. Szükségesnek tartjuk a vizsgált mederszakaszon az árvizek levonulása során megbontott burkolat helyreállítását is. Szakaszos fenék-, rézsűburkolat helyreállítás készül az 5+410-5+504 és az 5+539-5+620 számú szelvények között.
A Kiss Ernő utca szélesítésével egyidejűleg új buszöböl kerül kiépítésre a Szinva patak 5+559 sz. szelvényének környezetében a jobb parton. A peron a jobb parti rézsű megbontásával támfal kiépítésével készül. A támfal építése a burkolt rézsű fölött a füvesített rézsűszakaszt érinti, ezért a vízszállító mederszelvény nem szűkül. A híd szélesítésével egyidejűleg a megbontott burkolt mederszakaszok helyreállításával a Szinva patak medre a nyári záporos nagycsapadékok okozta árhullámokat még biztonságosabban tudja levezetni.
A tevékenység teljes egészében építési engedélyköteles.
A további információkat, a részletes feladatleírást, az ajánlatkérő elvárásait, egyéb információkat a további közbeszerzési dokumentumok részletezik.
Egyenértékűség: 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3)-(6) bek.