Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
ICT tuki- ja asiantuntijapalvelut
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72253000 Help-Desk und Unterstützungsdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena on toimistoympäristön IT-palvelut sekä niihin liittyvät tuki-, asiantuntija-, infrastruktuurinkehittämis-, ylläpito- ja valvontatehtävät.
Hankintaa on kuvattu tarkemmin kohdassa II.2.4 "Kuvaus hankinnasta" sekä 13.11.2022 julkaistussa tarjouspyynnössä, jonka saa tutustuttavaksi pyyntöä vastaan Maakuntien tilakeskukselta.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)72267000 Software-Wartung und -Reparatur
72261000 Software-Unterstützung
48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
72600000 Computerunterstützung und -beratung
72253100 Help-Desk
72253200 Systemunterstützung
72315000 Datennetzverwaltungs- und -unterstützungsdienste
72315200 Verwaltung von Datennetzen
72500000 Datenverarbeitungsdienste
72510000 Mit der Datenverarbeitung verbundene Verwaltungsdienste
72611000 Technische Computerunterstützung
72910000 Computer-Backup-Dienste
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankinnan kohteeseen sisältyvät seuraavat palvelut:
- Infrastruktuurin tuki ja ylläpito
- Lähituki ja Service Desk
- Asiantuntijapalvelut ja kehitys
- Työaseman elinkaaripalvelu
- Tulostus
- Mobiililaitehallinta pilvessä
- Identiteetinhallinta pilvessä
- Lisenssien hallinta
- Käyttöomaisuudenhallinta
- Laitelogistiikka
- Tietosuoja ja tietoturva
- Varmuuskopiot
Hankinnan kohde ehtoineen on kuvattu tarkemmin 13.11.2022 julkaistussa tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.