Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 73347-2023
Rumänien-Roșiori de Vede: Kleidung zum Schutz vor biologischen oder chemischen Mitteln
2023/S 025-073347
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Achizitia de echipamente de protectie 3 loturi in cadrul proiectului" Dotarea SPITALULUI MUNICIPAL ''CARITAS'' Rosiorii de Vede in vederea cresterii capacitatii de gestionare a crizei Covid-19”, Cod proiect 141212 "
Referenznummer der Bekanntmachung: 0
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
35113410 Kleidung zum Schutz vor biologischen oder chemischen Mitteln
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Autoritatea contractanta doreste achizitionarea de echipamente de protectie necesare pentru desfasurarea activitatii specifice, defalcate pe 3 loturi, astfel:
 LOT 1 – ECHIPAMENTE DE PROTECȚIE PERSONAL MEDICAL
 LOT 2 – MASTI FFP2/FFP3
 LOT 3 – MASTI CHIRURGICALE
Echipamentele care fac obiectul achizitiei, se regasesc in Caietul de sarcini si Fisele tehnice elaborate pentru toate echipamentele din fiecare lot in parte, anexate caietului de sarcini si documentatiei de atribuire.
Pentru fiecare lot in parte, durata contractului este de 180 zile si cuprinde:
Durata maxima de livrare asumata de contractat pentru echipamentele care fac obiectul lotului respectiv, care cuprinde:
- Termen de la semnarea contractului pana la comanda de livrare a produselor-maxim 15 zile
- Durata de livrare efectiva, care incepe de la data emiterii comenzii de catre responsabilul de contract din partea autoritatii contractante – maxim 30 zile
- Receptia cantitativa produselor si intocmirea procesului -verbal cantitativ – maxim 10 zile
- Receptia calitativa a produselor. La finalizarea acestei etape, se va intocmi un proces-verbal calitativ precum si proces-verbal privind realizarea instructajului cu personalul care va deservi echipamentele - maxim 30 zile
- Perioada cu efectuarea platilor
La stabilirea duratei de livrare propusa pentru fiecare echipament, ofertantii vor avea in vedere ca aceasta sa cuprinda toate etapele enumerate.
Perioada aferenta facturarii si efectuarii platilor. Plata facturilor emise se va efectua in termen de 60 zile de la emiterea acestora.
Valoarea totala a contractului de furnizare produse-aparatura medicala este 16,844,576.00 lei fara TVA defalcata astfel:
 LOT 1 – ECHIPAMENTE DE PROTECȚIE PERSONAL MEDICAL - 15,166,544.00 LEI fara TVA
 LOT 2 – MASTI FFP2/FFP3 - 1,548,000.00 lei fara TVA
 LOT 3 – MASTI DE UNICA FOLOSINTA CU 3 PLIURI – 130,032.00 lei fara TVA
Clarificari referitoare la documentatia de atribuire
a) Numărul de zile pana la care operatorii economici pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20
b) Numărul de zile pana la care Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor : 10
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
MASTI FFP2/FFP 3
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
18143000 Schutzkleidung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
- Echipamente de protectie conform caietului de sarcini si specificatiilor din fisele tehnice aferente LOT 2, atasate caietului de sarcini,
- Masti FFP/FFP3
Echipamente de protectie personal medical
Los-Nr.: 1
Echipamente de protectie, conform caietului de sarcini si specificatiilor din fisele tehnice aferente LOT 1, atasate caietului de sarcini, astfel:
Combinezon de protectie biologica ( Marimi L,XL.XXL)
MANUSI UNICA FOLOSINTA (PERECHI)
OCHELARI DE PROTECTIE
HALATE DE UNICA FOLOSINTA
CAPELINA DE UNICA FOLOSINTA
BOTOSI DE UNICA FOLOSINTA
VIZIERE DE PROTECTIE
HALATE CHIRURGICALE
MASTI DE UNICA FOLOSINTA CU 3 PLIURI
Los-Nr.: 3
Echipamente de protective conform caietului de sarcini si specificatiilor din fisele tehnice aferente LOT 3, atasate caietului de sarcini,
- Masti de unica folosinta cu 3 pliuri