Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 73486-2023
Rumänien-Oradea: Diagnostika
2023/S 025-073486
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Reactivi pentru determinare de gaze, electroliti,metaboliti si co-oxiometrie, compatibil cu echipamentul Gastat 735
Referenznummer der Bekanntmachung: 4208498/2022/87
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33694000 Diagnostika
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Reactivi pentru determinare de gaze, electroliti,metaboliti si co-oxiometrie, compatibil cu echipamentul Gastat 735 , conform specificatiilor din caietul de sarcini care face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: cu 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata pe SEAP.
Data limita de transmitere a raspunsului la solicitarile de clarificari: in a - 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata pe SEAP, Conform art. 160, alin.2 si art.161 din Legea 98/2016 modificata prin OUG 107/2017.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Reactivi pentru determinare de gaze, electroliti,metaboliti si co-oxiometrie, compatibil cu echipamentul Gastat 735 - conform specificatiilor din caietul de sarcini care face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica.
Nr.crt Determinare Cantitate min.AC Cantitate max. AC Cantitate min.CS Cantitate max. CS
1 Gaze si electroliti din sange 12 pachete ( 7200 Determinari) 60 pachete (36000 determinari) 1 pachet (600 determinari) 12 pachete ( 7200 determinari)