Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 73521-2023
Dänemark-Greve: Dienstleistungen an Stränden
2023/S 025-073521
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Strandrensning i Greve Kommune
Referenznummer der Bekanntmachung: Strandrensning i Greve Kommune
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
92332000 Dienstleistungen an Stränden
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Udbuddet vedrører renholdelse af stranden beliggende i Greve Kommune.
Den udbudte opgave omfatter i hovedtræk følgende:
• Renholdelse af stranden langs kystlinjen i Greve Kommune
Den udbudte kontrakt indgås for en periode på otte år med mulighed for opsigelse med 6 måneders varsel, dog tidligst efter 4 år – henholdsvis med opsigelse pr. 31. oktober 2026, 31. oktober 2027 etc.
Det udbudte arbejde er mere detaljeret beskrevet i udbudsmaterialet.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
90680000 Strandreinigung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: