Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Furnizarea și distribuirea de mere, lapte UHT și produse de panificație elevilor din învățământul primar și gimnazial de stat și privat, precum și preșcolarilor din grădinițele de stat și private cu program normal de 4 ore, pentru următorii 3 ani școlari, 2020-2021, 2021-2022, respectiv 2022-2023.
Referenznummer der Bekanntmachung: 3227890/P6/2020
II.1.2)CPV-Code Hauptteil15511210 UHT-Milch
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20 de zile. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare sunt adresate in termenul stabilit prin prezenta fisa de date, respectiv 20 de zile, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 12-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Mere - Zona Bocșa-Caransebeș
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03222321 Äpfel
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Furnizarea și distribuirea de mere elevilor din învățământul primar și gimnazial de stat și privat, precum și preșcolarilor din grădinițele de stat și private cu program normal de 4 ore, pentru următorii 3 ani școlari, 2020-2021, 2021-2022, respectiv 2022-2023. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime = 1.854.564 bucăți și cantități maxime = 2.120.000 bucăți.
Acord-cadru: Valoare minimă: 1.020.010,20 lei; Valoare maximă: 1.166.000 lei
Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru;
Cantități minime: 618.188 bucăți și cantități maxime: 720.000 bucăți.
Lapte UHT- Zona Bocșa-Caransebeș
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15511210 UHT-Milch
Furnizarea și distribuirea de lapte UHT elevilor din învățământul primar și gimnazial de stat și privat, precum și preșcolarilor din grădinițele de stat și private cu program normal de 4 ore, pentru următorii 3 ani școlari, 2020-2021, 2021-2022, respectiv 2022-2023.Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime = 2.781.846 bucăți și cantități maxime = 3.180.000 bucăți
Acord-cadru: Valoare minimă: 2.225.476,80 lei; Valoare maximă: 2.544.000 lei
Cantități minime: 927.282 bucăți și cantități maxime: 1.080.000 bucăți.
Produse de panificație - Zona Băile Herculane – Anina- Oravița- Moldova Nouă
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15811000 Brotwaren
Furnizarea și distribuirea de produse de panificație elevilor din învățământul primar și gimnazial de stat și privat, precum și preșcolarilor din grădinițele de stat și private cu program normal de 4 ore, pentru următorii 3 ani școlari, 2020-2021, 2021-2022, respectiv 2022-2023. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime = 3.925.980 bucăți și cantități maxime = 4.487.510 bucăți
Acord-cadru: Valoare minimă: 2.041.509,60 lei; Valoare maximă:2.333.505,20 lei
Cantități minime: 1.308.660 bucăți și cantități maxime: 1.524.060 bucăți.
Produse de panificație - Zona Bocșa-Caransebeș
Los-Nr.: 3
Furnizarea și distribuirea de produse de panificație elevilor din învățământul primar și gimnazial de stat și privat, precum și preșcolarilor din grădinițele de stat și private cu program normal de 4 ore, pentru următorii 3 ani școlari, 2020-2021, 2021-2022, respectiv 2022-2023. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime = 4.636.410 bucăți și cantități maxime = 5.300.000 bucăți
Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime = 4.636.410 bucăți și cantități maxime = 5.300.000 bucăți
Acord-cadru: Valoare minimă: 2.410.933,20 lei; Valoare maximă:2.756.000 lei
Cantități minime: 1.545.470 bucăți și cantități maxime: 1.800.000 bucăți.
Lapte UHT- Zona Băile Herculane – Anina- Oravița- Moldova Nouă
Los-Nr.: 4
Furnizarea și distribuirea de lapte UHT elevilor din învățământul primar și gimnazial de stat și privat, precum și preșcolarilor din grădinițele de stat și private cu program normal de 4 ore, pentru următorii 3 ani școlari, 2020-2021, 2021-2022, respectiv 2022-2023. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime = 2.355.588 bucăți și cantități maxime = 2.692.506 bucăți.
Acord-cadru: Valoare minimă: 1.884.470,40 lei; Valoare maximă: 2.154.004,80 lei
Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract
subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru;
Cantități minime: 785.196 bucăți și cantități maxime: 914.436 bucăți.
Mere - Zona Băile Herculane – Anina- Oravița- Moldova Nouă
Los-Nr.: 5
Furnizarea și distribuirea de mere elevilor din învățământul primar și gimnazial de stat și privat, precum și preșcolarilor din grădinițele de stat și private cu program normal de 4 ore, pentru următorii 3 ani școlari, 2020-2021, 2021-2022, respectiv 2022-2023. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime = 1.570.392 bucăți și cantități maxime = 1.795.004 bucăți
Acord-cadru: Valoare minimă: 863.715,60 lei; Valoare maximă: 987.252,20 lei
Cantități minime: 523.464 bucăți și cantități maxime: 609.624 bucăți.