Bekanntmachung einer Änderung
Änderung eines Vertrags/einer Konzession während der Laufzeit
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Mετάθεση διάρκειας της Σύμβασης για την «Προμήθεια και τοποθέτηση ηλεκτρολογικού εξοπλισμού Σπηλαίου Πετραλώνων Χαλκιδικής»
II.1.2)CPV-Code Hauptteil31600000 Elektrische Ausrüstung
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30200000 Computeranlagen und Zubehör
31121100 Stromerzeugungsaggregate mit Selbstzündungsmotoren
31154000 Unterbrechungsfreie Stromversorgung
31219000 Schutzkästen
31500000 Elektrische Lampen und Leuchten
32235000 Betriebsüberwachungssystem
32342410 Akustische Ausrüstung
32344210 Funkausrüstung
32360000 Gegensprechanlagen
32441000 Telemetriegeräte
32580000 Datenanlagen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung zum Zeitpunkt des Abschlusses des Vertrags:
Στο πλαίσιο του 3ου υποέργου «Προμήθεια και τοποθέτηση Ηλεκτρολογικού εξοπλισμού» της πράξης «Ανάδειξη σπηλαίου Πετραλώνων και αναβάθμιση των υποδομών του» με Κωδικό ΟΠΣ 5022250 και σε συνέχεια της Διακήρυξης αρ. 4/2021 (με αριθ. πρωτ. ΥΠΠΟΑ/630628/29-12-2021, ΑΔΑΜ: 21PROC009866196, ΑΔΑ: ΨΦ7Π4653Π4-ΧΚ0 και συστημικό ΑΑ ΕΣΗΔΗΣ 151366) του Διεθνούς, Δημόσιου, Ανοικτού Διαγωνισμού για την επιλογή αναδόχου για την προμήθεια με τίτλο «Προμήθεια και τοποθέτηση ηλεκτρολογικού εξοπλισμού Σπηλαίου Πετραλώνων Χαλκιδικής», έχει συμβασιοποιηθεί, βάσει της υπ’ αριθ. 15707 (αρ. πρωτ. ΥΠΠΟΑ/252514/31-5-2022, ΑΔΑΜ: 22SYMV010661109) Σύμβασης και εκτελείται η εν λόγω προμήθεια από την Ανάδοχο εταιρεία ΑΝΕΛΙΞΗ ΤΕΧΝΙΚΗ Ο.Ε. Αντικείμενο της εν λόγω Σύμβασης, η οποία έχει συνολική διάρκεια οκτώ (8) μηνών από την υπογραφής της και ημερομηνία λήξης την 30η Ιανουαρίου 2023, αποτελεί η προμήθεια, εγκατάσταση και ρύθμιση του H/M εξοπλισμού και των φωτιστικών σωμάτων για την αναβάθμιση της Η/Μ εγκατάστασης. Η προμήθεια εκτελείται κανονικά και έχει ήδη υλοποιηθεί περίπου το 26,5% του οικονομικού αντικειμένου της σχετικής Σύμβασης.