II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Furnizare reactivi de laborator
Referenznummer der Bekanntmachung: 34/13624359/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33696500 Laborreagenzien
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Autoritatea contractantă dorește încheierea unui Acord-cadru sau a mai multor Acorduri-cadru de furnizare Reactivi de laborator divizat în 72 de loturi conform caietului de sarcini.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Reactivi de microbiologie - teste de identificare
Los-Nr.: 28
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33696500 Laborreagenzien
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Reactivi de microbiologie - teste de identificare conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Antigen Chlamydia trachomatis- imunocromatografie
Los-Nr.: 1
Antigen Chlamydia trachomatis- imunocromatografie conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi microbiologie - medii de cultură
Los-Nr.: 42
Reactivi microbiologie - medii de cultură conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi microbiologie - microcomprimate antibiograme și diagnostic
Los-Nr.: 24
Reactivi microbiologie - microcomprimate antibiograme și diagnostic conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Mediu de suspensie NaCl 0,45% pentru sistem automat
Los-Nr.: 34
Mediu de suspensie NaCl 0,45% pentru sistem automat conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi microbiologie - teste rapide de salubritate
Los-Nr.: 44
Reactivi microbiologie - teste rapide de salubritate conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi de imunologie pentru analizorul propriu ELISA - MARKERI INFECŢIOŞI AC. ANTI-HERPES SIMPLEX
Los-Nr.: 61
Reactivi de imunologie pentru analizorul propriu ELISA - MARKERI INFECŢIOŞI AC. ANTI-HERPES SIMPLEX conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi chimie pentru analize apă prin metodă fotocolorimetrică
Los-Nr.: 48
Reactivi chimie pentru analize apă prin metodă fotocolorimetrică conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Soluții standard pentru analize prin metoda gaz -cromatografică
Los-Nr.: 57
Soluții standard pentru analize prin metoda gaz -cromatografică conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Antigen Streptococic grup A- imunocromatografie
Los-Nr.: 3
Antigen Streptococic grup A- imunocromatografie conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
Rota/Adenovirus conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Test pentru evaluarea eficienței curățeniei
Los-Nr.: 45
Test pentru evaluarea eficienței curățeniei conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 68
TPHA imunocromatografie conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Teste de identificare rapidă E. coli O157:H7
Los-Nr.: 21
Teste de identificare rapidă E. coli O157:H7 conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi de microbiologie - coloranţi
Los-Nr.: 23
Reactivi de microbiologie - coloranţi conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Antigen Yersinia enterocolitica O3:O9
Los-Nr.: 12
Antigen Yersinia enterocolitica O3:O9 conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
Calprotectina conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi microbiologie - reactiv NaCl 0,85%, 2ml/5ml
Los-Nr.: 26
Reactivi microbiologie - reactiv NaCl 0,85%, 2ml/5ml conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi de microbiologie - kit control densitometru compatibil cu Densimat Biomerieux
Los-Nr.: 29
Reactivi de microbiologie - kit control densitometru compatibil cu Densimat Biomerieux conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi de microbiologie - test de identificare şi antibiogramă pentru Ag. mycoplasma hominis şi Ag. ureaplasma spp.
Los-Nr.: 30
Reactivi de microbiologie - test de identificare şi antibiogramă pentru Ag. mycoplasma hominis şi Ag. ureaplasma spp. conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi microbiologie - teste rapide
Los-Nr.: 18
Reactivi microbiologie - teste rapide conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi chimie analitică
Los-Nr.: 59
Reactivi chimie analitică conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Consumabile linie ELISA Adalis Plab
Los-Nr.: 64
Consumabile linie ELISA Adalis Plab conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi microbiologie - carduri Vitek 2 systems
Los-Nr.: 32
Reactivi microbiologie - carduri Vitek 2 systems conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Pungi cu filtru pentru omogenizare alimente pentru Dilumat - omogenizator compatibil cu analizorul TEMPO
Los-Nr.: 37
Pungi cu filtru pentru omogenizare alimente pentru Dilumat - omogenizator compatibil cu analizorul TEMPO conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Antigen Helicobacter pylori- imunocromatografie
Los-Nr.: 4
Antigen Helicobacter pylori- imunocromatografie conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Carduri pentru determinare grupe sanguine
Los-Nr.: 71
Carduri pentru determinare grupe sanguine conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Teste pentru determinarea fierului din apa
Los-Nr.: 51
Teste pentru determinarea fierului din apa conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi chimie pentru analize apă prin metodă turbidimetrică
Los-Nr.: 52
Reactivi chimie pentru analize apă prin metodă turbidimetrică conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Panel infecţii respiratorii
Los-Nr.: 72
Panel infecţii respiratorii conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8
Antigen Giardia conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Tuburi pentru realizarea diluțiior
Los-Nr.: 35
Tuburi pentru realizarea diluțiior conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi microbiologie pentru identificarea bacteriilor din alimente
Los-Nr.: 36
Reactivi microbiologie pentru identificarea bacteriilor din alimente conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 11
Antigen E. coli O157:H7 conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Clostridium difficile toxina A şi B
Los-Nr.: 16
Clostridium difficile toxina A şi B conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Set pentru determinare grupe sanguine prin aglutinare pe lama
Los-Nr.: 70
Set pentru determinare grupe sanguine prin aglutinare pe lama conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 33
Kit calibrare Densichek conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 40
Membrane filtrante conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Medii de cultură cromogene turnate în plăci Petri
Los-Nr.: 43
Medii de cultură cromogene turnate în plăci Petri conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi de imunologie teste imunocromatografice
Los-Nr.: 66
Reactivi de imunologie teste imunocromatografice conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 15
Antigen Norovirus conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 10
Antigen Shigella conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Teste de identificare rapidă Yersinia enterocolitica O3 şi O9
Los-Nr.: 22
Teste de identificare rapidă Yersinia enterocolitica O3 şi O9 conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 27
Reactiv salin conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi microbiologie pentru identificarea bacteriilor din apă
Los-Nr.: 38
Reactivi microbiologie pentru identificarea bacteriilor din apă conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi microbiologie pentru identificarea microorganismelor patogene prin metoda RT-PCR
Los-Nr.: 46
Reactivi microbiologie pentru identificarea microorganismelor patogene prin metoda RT-PCR conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 9
Antigen Salmonella conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Teste pentru determinarea clorului liber din apă
Los-Nr.: 50
Teste pentru determinarea clorului liber din apă conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi de imunologie pentru analizorul propriu ELISA Ac Toxocara canis IgG
Los-Nr.: 62
Reactivi de imunologie pentru analizorul propriu ELISA Ac Toxocara canis IgG conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Stripuri de cuantificare cu 51 de godeuri pentru numărătoarea microorganismelor din apă
Los-Nr.: 39
Stripuri de cuantificare cu 51 de godeuri pentru numărătoarea microorganismelor din apă conform caietului de sarcini si a anexei la acesta.
Reactivi de microbiologie - test de identificare levuri şi antifungigramă
Los-Nr.: 31
Reactivi de microbiologie - test de identificare levuri şi antifungigramă conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 14
Antigen Listeria conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi de imunologie pentru analizorul propriu ELISA - Calcitonină
Los-Nr.: 63
Reactivi de imunologie pentru analizorul propriu ELISA - Calcitonină conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Hemoragii oculte- imunocromatografie
Los-Nr.: 2
Hemoragii oculte- imunocromatografie conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Teste de identificare rapidă Salmonella spp.
Los-Nr.: 19
Teste de identificare rapidă Salmonella spp. conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 13
Antigen Campylobacter conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Soluții standard pentru analize prin metoda spectrofotometrică de absorbție moleculară uv-vis
Los-Nr.: 58
Soluții standard pentru analize prin metoda spectrofotometrică de absorbție moleculară uv-vis conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Soluţii de calibrare a turbidimetrului portabil model HACH 2100 Q is (set cu minim 4 flacoane cu soluţii de calibrare cu valorile de turibiditate de 10 NTU, 20 NTU, 100 NTU şi 800 NTU)
Los-Nr.: 53
Soluţii de calibrare a turbidimetrului portabil model HACH 2100 Q is (set cu minim 4 flacoane cu soluţii de calibrare cu valorile de turibiditate de 10 NTU, 20 NTU, 100 NTU şi 800 NTU) conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Teste rapide imunocromatografice pentru depistarea Legionella spp. din probe de apă
Los-Nr.: 41
Teste rapide imunocromatografice pentru depistarea Legionella spp. din probe de apă conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Teste pentru determinarea durităţii totale din apă
Los-Nr.: 49
Teste pentru determinarea durităţii totale din apă conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi de imunologie aglutinare
Los-Nr.: 65
Reactivi de imunologie aglutinare conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi de imunologie pentru analizorul propriu ELISA - MARKERI INFECŢIOŞI AC. ANTI- CHLAMYDIA TRACHOMATIS
Los-Nr.: 60
Reactivi de imunologie pentru analizorul propriu ELISA - MARKERI INFECŢIOŞI AC. ANTI- CHLAMYDIA TRACHOMATIS conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Teste pentru determinarea simultană a pH-ului, clorului liber, alcalinităţii şi cuprului din apă, cu calibrator inclus
Los-Nr.: 56
Teste pentru determinarea simultană a pH-ului, clorului liber, alcalinităţii şi cuprului din apă, cu calibrator inclus conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7
Influenza A/B conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi de imunologie – alergii, boli autoimmune și infecțioase
Los-Nr.: 69
Reactivi de imunologie – alergii, boli autoimmune și infecțioase conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Teste pentru determinarea simultană a clorului total, clorului liber
Los-Nr.: 55
Teste pentru determinarea simultană a clorului total, clorului liber conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi microbiologie pentru identificarea agenţilor patogeni prin metoda RT-PCR
Los-Nr.: 47
Reactivi microbiologie pentru identificarea agenţilor patogeni prin metoda RT-PCR conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi de imunologie Hemaglutinare - TPHA
Los-Nr.: 67
Reactivi de imunologie Hemaglutinare - TPHA conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi chimie pentru determinări potenţiometrice
Los-Nr.: 54
Reactivi chimie pentru determinări potenţiometrice conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Teste de identificare rapidă Shigella spp.
Los-Nr.: 20
Teste de identificare rapidă Shigella spp. conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Clostridium difficile GDH
Los-Nr.: 17
Clostridium difficile GDH conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.
Reactivi microbiologie - tulpini de referinţă
Los-Nr.: 25
Reactivi microbiologie - tulpini de referinţă conform caietului de sarcini și a anexei la acesta.