Notwendigkeit der Änderung aufgrund von Umständen, die ein öffentlicher Auftraggeber/Auftraggeber bei aller Umsicht nicht vorhersehen konnte (Artikel 43 Absatz 1 Buchstabe c der Richtlinie 2014/23/EU, Artikel 72 Absatz 1 Buchstabe c der Richtlinie 2014/24/EU, Artikel 89 Absatz 1 Buchstabe c der Richtlinie 2014/25/EU)
Beschreibung der Umstände, durch die die Änderung erforderlich wurde, und Erklärung der unvorhersehbaren Art dieser Umstände:
A SZERZŐDÉSMÓDOSÍTÁS JOGI INDOKOLÁSA
1./ Felek a jelen I. sz. Szerződésmódosítás jogi indokolása körében az alábbiakat rögzítik:
a.) Felek megállapítják, hogy az ellenszolgáltatás mértékének és ezzel kapcsolatban a szerződés módosítására a Kbt. 141. § (2) bekezdésében foglaltak figyelembe vételével kerül sor.
A módosítás eredményeképpen a szerződés szerinti ellenérték növekedése nem éri el az eredeti szerződéses érték 10 %-át, a módosításban foglaltak nem ütköznek a Kbt. 141. § (2) bekezdése szerinti tilalmi körbe, mely az ellenérték 10 %-os, vagy nagyobb mértékű növekedése esetére határoz meg korlátozásokat a szerződés új közbeszerzési eljárás lefolytatása nélküli módosíthatósága tekintetében.