Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
Aufgrund von Störungen werden eForms- Mitteilungen derzeit fehlerhaft angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Bis dahin konsultieren Sie bitte unsere Hilfsseite.
Jetzt registrieren: 4. Workshop für Weiterverwender von TED-Daten am 14. Dezember 2023
Dienstleistungen - 73933-2023
Polen-Kościerzyna: Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
2023/S 025-073933
Auftragsbekanntmachung
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna w roku 2023 w Leśnictwie Lubań, Nowa Kiszewa, Wdzydze
Referenznummer der Bekanntmachung: SA.270.7.1.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 672 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycznego oraz pozostałych prac z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna w roku 2023 na terenie Leśnictw Lubań, Nowa Kiszewa, Wdzydze. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 1 322 707.63 PLN
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
77210000 Holzgewinnung
77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
77211100 Holzfällung
77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald
77211300 Rodung
77211400 Fällen von Bäumen
77211500 Baumpflege
77211600 Aussaat von Baumsamen
77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
77231600 Aufforstung
90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
75251120 Waldbrandbekämpfung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej, obejmujące prace z zakresu hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycznego oraz pozostałych prac z zakresu gospodarki leśnej. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac, za kresu, o których mowa w poprzednim zadaniu, wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się:
Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac;
Załącznik nr 2.2. – szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji;
Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa/pakietu w zakresie pozyskania drewna;
Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna;
Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna;
Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki;
Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego;
Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej możliwej do zastosowania technologii pozyskania drewna.
Załącznik nr 2.4.1. – informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów);
Załącznik nr 2.4.2. – zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki;
Załącznik nr 2.4.4. – informacja o dołowaniu dostarczonych sadzonek w miejscu sadzenia (powierzchnia robocza).
Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ
Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 r. poz. 1320 z późn. zm.).
Usługi będą polegać na wykonaniu pozyskania i zrywki drewna w oparciu o dwie możliwe technologie:
a) z zastosowaniem do pozyskania drewna i wyrobienia sortymentów drzewnych pilarek oraz do zrywki środków zrywkowych (ciągników, forwarderów);
b) z zastosowaniem do pozyskania drewna i wyrobienia sortymentów drzewnych maszyn leśnych (wielooperacyjnych) typu harwestery oraz do zrywki środków zrywkowych (ciągników, forwarderów).
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.