Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Helsingin kaupungin asunnot Oy - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - IT-palvelut - Verkkopalvelun uudistus ja tekninen ylläpito
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Helsingin kaupungin asunnot Oy:n verkkopalvelun uudistus ja tekninen ylläpito tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankintayksikkö pyytää tarjoustanne heka.fi -verkkopalvelun uudistuksen suunnittelusta ja toteuttamisesta sekä verkkopalvelun ylläpidosta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Tarjouskilpailun voittaneen tarjoajan kanssa tehdään sopimukset koskien sovelluksen toteutusta (sopimuksen kesto yksi (1) vuosi, ks. tarjouspyynnön liite 10.1) sekä jatkuvaa ylläpitopalvelua (sopimuksen kesto kahdeksan (8) vuotta, ks. tarjouspyynnön liite 10.2).
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement: