II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Leikkaustoiminnan lääkintälaitteet 2020-2024 (DPS)
Numéro de référence: HUS 255-2019
II.1.2)Code CPV principal33000000 Matériels médicaux, pharmaceutiques et produits de soins personnels
II.1.4)Description succincte:
Pyydämme osallistumishakemuksia leikkaustoiminnan lääkintälaitteiden dynaamiseen hankintajärjestelmään (DPS). HUSin tavoitteena on hankkia joustavalla ja yksinkertaisella menettelyllä laadukkaita leikkaustoiminnan lääkintälaitteita tukemaan HUSin ja sen kumppanien tehtävien täyttämistä. Dynaamiseen hankintajärjestelmään voi jättää osallistumishakemuksia koko sen keston ajan. Dynaamiseen hankintajärjestelmään otetaan mukaan kaikki soveltuvuusvaatimukset täyttävät ehdokkaat. Varsinaiset hankinnat tehdään dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisillä kilpailutuksilla, joissa kuvataan ja täsmennetään hankinnan kohde. Dynaamisessa hankintajärjestelmässä on neljä (4) luokkaa (osa-aluetta).
Luokat:
1. Verityhjiölaitteet ja niiden tarvikkeet
2. Lääketieteelliset laserlaitteet
3. Rasvaimulaitteet ja niiden tarvikkeet
4. ICG-fluorografialaitteet.
Hakemuksia voi jättää yhteen (1) tai useampaan luokkaan.
Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin osallistumispyynnössä.
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: oui
Il est possible de soumettre des offres pour tous les lots
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Verityhjiölaitteet ja niihin liittyvät tarvikkeet
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)33000000 Matériels médicaux, pharmaceutiques et produits de soins personnels
II.2.4)Description des prestations:
Hankinnan kohteena on verityhjiölaitteet ja niihin liittyvät tarvikkeet. Tähän osa-alueeseen voi hakea tarjoajaksi, jos täyttää soveltuvuusvaatimukset, jotka on ilmoitettu ESPD-lomakkeessa sekä kohdissa Muut ehdot ja Hankinnan kohteen kriteerit.
Lääketieteelliset laserlaitteet
Lot nº: 2
Hankinnan kohteena on lääketieteelliset laserlaitteet, joita käytetään monipuolisiin ihonhoitoihin kuten esimerkiksi tatuointien poistoon tai arpien hoitoon. Tähän osa-alueeseen voi hakea tarjoajaksi, jos täyttää soveltuvuusvaatimukset, jotka on ilmoitettu ESPD-lomakkeessa sekä kohdissa Muut ehdot ja Hankinnan kohteen kriteerit (sähköisessä tarjousportaalissa Hankinnan kohteen tietojen syöttö).
Rasvaimulaitteet ja niihin liittyvät tarvikkeet
Lot nº: 3
Hankinnan kohteena on rasvaimulaitteet, mukaan lukien vesisuihkuavusteiset rasvaimulaitteet, ja niihin liittyvät tarvikkeet. Tähän osa-alueeseen voi hakea tarjoajaksi, jos täyttää soveltuvuusvaatimukset, jotka on ilmoitettu ESPD-lomakkeessa sekä kohdissa Muut ehdot ja Hankinnan kohteen kriteerit (sähköisessä tarjousportaalissa Hankinnan kohteen tietojen syöttö).
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 4
Hankinnan kohteena on ICG-fluorografialaitteet. Laitetta käytetään imusuonien ja verisuonien kuvantamiseen sekä kuvan tallentamiseen leikkauksen aikana sekä ennen ja jälkeen leikkauksen. Tähän osa-alueeseen voi hakea tarjoajaksi, jos täyttää soveltuvuusvaatimukset, jotka on ilmoitettu ESPD-lomakkeessa sekä kohdissa Muut ehdot ja Hankinnan kohteen kriteerit (sähköisessä tarjousportaalissa Hankinnan kohteen tietojen syöttö).