272055-2022 - Konkurrencevilkår
Meddelelsesvisning
Resumé
2022-OJS98-272055-da
II.1.1.
Betegnelse
VISO-Udbud: Rådgivningsydelser til Børn og Unge med Døvblindhed
Sagsnr.: 2021-12646
II.1.2.
Hoved-CPV-kode
85312300 Vejledning og rådgivning
II.1.5.
Anslået samlet værdi
Værdi eksklusive moms: 91 600 000,00 DKK
II.1.6.
Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2.2.
Supplerende CPV-kode(r)
II.1.
Udbuddets omfang
II.1.4.
Kort beskrivelse
Udbudslovgivningen indebærer, at nye kontrakter, som Socialstyrelsen, VISO, ønsker at indgå med leverandører om ydelser under Koordinering af specialrådgivningen, er udbudspligtige efter det såkaldte light-regime i udbudsloven. Der gennemføres seks udbud, hvoraf dette er det ene. Dette udbud omhandler børn og unge med døvblindhed og følgende ydelser udbydes: - Telefonisk specialrådgivning - Specialrådgivning - Udredning - Vidensarbejde - Kurser - Materialeproduktion Udbuddet gennemføres som et offentlig udbud, hvor alle potentielle tilbudsgivere har mulighed for at afgive tilbud. Socialstyrelsen ønsker at indgå kontrakt med én leverandør pr. udbud. Kontraktperioden er 01-01-2023 til 31-12-2024 med mulighed for forlængelse i tre gange af to år.
II.2.
Beskrivelse
II.2.4.
Beskrivelse af udbuddet