Bekendtgørelse om indgåede kontrakter
Direktiv 2004/18/EF
II.1)Beskrivelse
II.1.1)Betegnelse for kontrakten
Kontrakt om levering, vedligeholdelse, brugersupport og drift af Lønsystem.
II.1.2)Kontrakttype og leverings- eller udførelsessted for bygge/anlægsarbejdet, varerne eller tjenesteydelserneTjenesteydelser
Tjenesteydelseskategori nr. 7: Edb-tjenesteydelser og hermed beslægtede tjenesteydelser
NUTS-kode DK01 Hovedstaden
II.1.4)Kort beskrivelse af kontrakten eller indkøbet/indkøbene
Aftale om anskaffelse af lønsystem samt implementering, vedligeholdelse, support og drift heraf.
II.1.5)CPV-glossaret (common procurement vocabulary)72000000 It-tjenester: rådgivning, programmeludvikling, internet og support
II.1.6)Oplysninger om WTO-aftalen om offentlige indkøbDette udbud er omfattet af WTO-aftalen om offentlige indkøb: ja
II.2)Kontraktens/kontrakternes endelige samlede værdi
II.2.1)Kontraktens/kontrakternes endelige samlede værdi
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Richtlinie 2004/18/EG
II.1)Beschreibung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags
II.1.2)Art des Auftrags und Ort der Ausführung, Lieferung bzw. DienstleistungDienstleistungen
Dienstleistungskategorie Nr 7: Datenverarbeitung und verbundene Tätigkeiten
NUTS-Code DK01 Hovedstaden
II.1.4)Kurze Beschreibung des Auftrags oder Beschaffungsvorhabens
II.1.5)Gemeinsames Vokabular für öffentliche Aufträge (CPV)72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.6)Angaben zum Beschaffungsübereinkommen (GPA)Auftrag fällt unter das Beschaffungsübereinkommen (GPA): ja
II.2)Endgültiger Gesamtauftragswert
II.2.1)Endgültiger Gesamtauftragswert