Bekendtgørelse om indgåede kontrakter
Resultat af udbudsproceduren
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Undersøgelse vedrørende import af landbrugsfødevarere og deres rolle i EU's forsyningskæder
Sagsnr.: AGRI-2019-EVAL-03
II.1.2)Hoved-CPV-kode79310000 Markedsanalyse
II.1.4)Kort beskrivelse:
Undersøgelse til analyse af importers indvirkning på EU's forsyningskæde for landbrugsfødevarer.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)77100000 Tjenesteydelser inden for landbrug
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Den ordregivende myndighed ønsker at indgå en kontrakt med 1 kontrahent til udførelse af en undersøgelse landbrugsfødevare-importer og deres rolle i EU's forsyningskæder.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Study on Agri-Food Imports and their Role in the EU Supply Chains
Reference number: AGRI-2019-EVAL-03
II.1.2)Main CPV code79310000 Market research services
II.1.4)Short description:
Study analysing the impact of imports on EU agri-food value chain.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)77100000 Agricultural services
II.2.4)Description of the procurement:
The contracting authority aims to establish a contract with a single contractor in order to conclude a study on agri-food imports and their role in the EU supply chains.