II.1)Opis
II.1.1)Naziv predmeta nabave koji je dodijelio javni naručitelj:
Opremanje uređaja za pročišćavanje otpadnih voda.
II.1.2)Vrsta ugovora i mjesto izvođenja radova, isporuke robe ili pružanja uslugaRoba
Kupnja
Glavno mjesto ili lokacija radova, isporuke robe ili pružanja usluga: Općina Bale.
NUTS kod HR036 Istarska županija
II.1.4)Podaci o okvirnom sporazumu
II.1.5)Kratak opis ugovora ili nabave(a)
Predmet javnog nadmetanja je opremanje izgrađenog pročistača otpadnih voda kanalizacijske mreže Općine Bale. Sam proces pročišćavanja se provodi kroz dva sistema, prvo se vrši predtretman, a nakon toga filtracija membranskom tehnologijom. Kapaciteti predtretmana instalirat će se već u I. fazi za 1 500 ES, a membranski sustav samo za 750 ES. Obzirom da će se i objekat pročistača u I. fazi dovršiti za kapacitet od 1 500 ES, ostaje da se u II. fazi kada se pojavi potreba instalira samo dodatni membranski sustav kapaciteta od 750 ES. Obrada otpadnih voda provodi se prvo mehaničkim sistemom u predtretmanu, a nakon toga slijedi biokemijska obrada u membranskom sustavu pročišćavanja. Ulazne vode dolaze preko sabirnog okna grubom rešetkom, a nakon toga se u sustavu predtretmana odstranjuju fizičke komponente iz vode poslije čega slijedi MBR tehnološki proces bioobrade (MBR = membranski bioreaktor). Pročišćene vode se ispuštaju u akumulacijsko jezero pročišćenih voda s nepropusnim dnom i s ispustom u drenažni kanal. Pročišćene vode koristit će se za potrebe poljoprivrede za navodnjavanje i za potrebe navodnjavanja ili zalijevanja javnih površina. Korištenje pročišćenih otpadnih voda biti će javnog karaktera i neće se naplaćivati jer se te radnje smatraju javnim koristima.
II.1.6)Jedinstveni rječnik javne nabave (CPV)45252130 Oprema uređaja za otpadne vode
II.2)Količina ili opseg predmeta nabave
II.2.1)Ukupna količina ili opseg:
Dopušteno je nuditi isključivo cjelokupan predmet nabave.
Nabava opreme MBR uređaja. Za uređaj Bale, osnovnih projektnih parametara:
— primijenjena tehnologija MBR (membranski bioreaktor),
— biološki kapacitet uređaja 1 x 750 ES,
— maksimalni hidraulički kapacitet 1 x 112,5 m3/dan,
— izlazni parametri obrađene otpadne vode prema opisu u nastavku,
— ostali elementi u tehničkom opisu,
— potrebni parametri pročišćavanja:
— BPK5, (mg O2/l) < 2,
— suspendirana tvar (mg/l)< 2,
— ukupni N (mg/l) < 15,
— ukupne koliformne bakterije (br/100 ml) < 100.
Detaljan opis predmeta nabave nalazi se u tehničkim specifikacijama koje čine poseban prilog ove dokumentacije (Prilog III.).
Procijenjeni troškovi bez PDV-a: 2 900 000 HRK
II.2.2)Podaci o opcijamaOpcije: ne